۸ شهریور ۱۳۹۵ , ساعت ۹:۰۸
7 views
54221

۱۰میلیون کارت هوشمند ملی صادر شد/ صدور ۲۲میلیون کارت تا پایان سال

حمید درخشان نیا به مناسبت هفته دولت در دیدار از خبرگزاری جمهوری اسلامی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود :تسریع در صدور کارت هوشمند ملی، ارائه خدمات پس از آن و تحویل در حداقل زمان ممکن از اولویت های سازمان ثبت احوال است.
وی، تقویت پایگاه جمعیتی کشور، ارتقای امنیت و دسترسی به اسناد با هدف صیانت از حقوق مردم را از جمله اولویت های سازمان ثبت احوال برشمرد.
درخشان نیا گفت: همچنین تولید و انتشار آمار حیاتی(تولد ،وفات ،ازدواج و طلاق) و مهاجرت برای استفاده تصمیم گیران و همچنین استفاده مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی از دیگر اولویت های این سازمان به شمار می آید.
وی بیان کرد: دیدار از ایرنا و مسئولان این رسانه می تواند نقطه عطفی در همکاری این دو سازمان در زمینه انتشار آمار وقایع حیاتی و اطلاعات جمعیتی باشد .
وی تاکید کرد:ایرنا با بهره گیری از خبرنگاران کار آشنا بهترین فرصت برای اطلاع رسانی خدمات سازمان ثبت احوال و همچنین ارائه و انتشار آمار جمعیتی برای افراد تصمیم ساز است .

**۹۷ درصد از آمار حیاتی در زمان قانونی ثبت می شود
درخشان نیا با تبریک هفته دولت به تمامی دولتمردان و همچنین کارکنان و خبرنگاران ایرنا گفت:۹۷ درصد از آمار وقایع حیاتی در کشور در سال گذشته و همچنین امسال در زمان قانونی ثبت می شود.
وی خاطر نشان کرد:در ایران زمان قانونی برای ثبت ولادت ۱۵ روز و برای ثبت وفات ۱۰روز است .
رئیس سازمان ثبت احوال گفت : پایگاه اطلاعات جمعیتی این سازمان به ۱۲۰ وزارت خانه ،نهاد و دستگاه متصل است و در ۲۰۰هزار نقطه کشور نیز کار احراز و تصدیق هویت را انجام می دهد .
همزمان با هفته دولت، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال کشور روز گذشته (یکشنبه) به همراه معاونان این سازمان با حضور در سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی از بخش های مختلف ایرنا دیدن و با محمد خدادی مدیرعامل این سازمان گفت و گو کرد.
وی از بخش های مختلف ایرنا همچون اخبار خارجی و اخبار داخلی دیدن کرد و در جریان روند تهیه و تولید اخبار و گزارش های خبری، تصویری و انتشار آن ها بر روی خروجی های مختلف این سازمان قرار گرفت.
درخشان نیا و هیات همراه پس از این بازدید، باشرکت در یک نشست خبری به پرسش های مختلف خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی در باره وضعیت ثبت احوال و نحوه صدور کارت هوشمند ملی و دیگر خدمات این سازمان پاسخ گفتند. مشروح این نشست متعاقبا منتشر می شود.
درتقویم رسمی کشور دوم تا هشتم شهریورماه به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است. محمدعلی رجایی دومین رئیس جمهوری ایران و محمدجواد باهنر نخست وزیرهشتم شهریور ۱۳۶۰ در انفجار تروریستی منافقین در تهران به شهادت رسیدند.
اجتمام **۲۱۸۱ ** ۱۵۶۹

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)