27 آگوست 2016 , ساعت 14:16
61 views
54069

تجلیل از نیم قرن خدمات هنری عاشیق ' ولی عبدی ' در موسیقی آذربایجان

عاشیق ولی عبدی یکی از هنرمندان برجسته و صاحب نام منطقه ارسباران در حوره موسیقی سنتی عاشیقی است که افزون بر 50سال سابقه فعالیت در این عرصه را دارد.
معاون هنری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی روز شنبه در این مراسم، اجرای برنامه نکوداشت هنرمندان پیشکسوت را از برنامه های اولویت دار این اداره کل در مرکز استان و شهرستان های مختلف برشمرد و تکریم و تجلیل از مقام هنری و خدمات نیم قرن استاد ولی عبدی را در راستای این برنامه ها عنوان و اظهار کرد: تجلیل از استاد حسین دوستی نویسنده و پژوهشگر پیشکسوت اهری از دیگر برنامه های نکوداشت اساتید هنری و فرهنگی خواهد بود.
علی محرمی، هنر عاشقی را یکی از آثار هنری و سنتی منطقه ارسباران بیان کرد و افزود: برای اولین بار در کشور انجمن هنری عاشیقی در استان راه اندازی می شود که هنرمندان این عرصه در قالب انجمن هنری فعالیت های خود را با حمایت مجموعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی توسعه دهند.
وی گفت: به منظور مشارکت مردم در اجرای فعالیت ها و برنامه های فرهنگی و هنری سیاست های اصلی این اداره کل، واگذاری این برنامه ها به خود مردم و فعالان حوزه هنری و فرهنگی می باشد که در این راستا اجرای موفق جشنواره تئاتر کوتاه ارسباران در یک دهه گذشته نشان از موفقیت واگذاری امور هنری به فعالان این حوزه می باشد.
محرمی، تقویت زیرساخت های هنری در شهرستان ها و حمایت از برنامه های آنها را یک ضرورت برشمرد و افزود: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده مجتمع فرهنگی هنری شهرستان اهر که در زلزله سال 91 اسیب جدی دیده بود با حمایت و تخصیص اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بازسازی شده و فرصتی فراهم شد تا هنرمندان رشته های مختلف از فضای مناسب این مجتمع بهره مند شوند.
فرماندار شهرستان اهر نیز در این مراسم، تکریم از پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر را یک وظیفه همگانی در جهت تجلیل از خدمات این عزیزان در عرصه های مختلف ذکر کرد.
محمد عابدی، این اقدام ارزشمند اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را ارزش نهادن به خادمان فرهنگ و هنر برشمرد و خواستار تداوم این برنامه ها شد.
به گزارش ایرنا، در این مراسم برنامه های متنوع موسیقی عاشیقی توسط هنرمندان عاشیق از استان های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل و زنجان اجرا شد.
7225/3038/6183

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)