9 آگوست 2016 , ساعت 10:24
8 views
52459

کمیته امداد استان بوشهر به شمیم خوش امام رضا عطرآگین شد

به گزارش ایرنا، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر روز سه شنبه در آیین استقبال از کاروان زیرسایه خورشید، با تبریک دهه کرامت گفت: برگزاری جشن های مردمی زیر سایه خورشید با حضور خادمان رضوی هدیه امام رضا(ع) برای ملت ایران است.
احمد لطفی افزود: هدف از این برنامه معنوی ایجاد ارتباط قلبی با امام رئوف و امام مهربانی هاست، در این ارتباط الگو برداری از سیره عملی زندگی رضوی بسیار موثر است.
وی اضافه کرد: کاروان زیر سایه خورشید یک حرکت فرهنگی معنوی خوب است که هرسال دردهه کرامت برگزار می شود و سال گذشته استان بوشهر به عنوان استان برتر در برگزاری برنامه های کاروان زیرسایه خورشید انتخاب شد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر با بیان اینکه امروز خانواده ها مسائل و مشکلات عاطفی، روحی و روانی زیادی دارند، گفت: با توجه به اینکه امروز خانواده ها مسائل و مشکلات عاطفی، روانی و روحی زیادی دارند، اگر رفتار و سیره مولا علی بن موسی الرضا (ع) در زندگی مردم ورود کند، بسیاری از این مشکلات برطرف می شود.
وی یکی از یپام های کاروان زیر سایه خورشید را عطوفت، مهربانی و همبستگی اجتماعی عنوان کرد.
لطفی اضافه کرد: با توجه به اینکه توانمندی فکری و فرهنگی خانواده های زیر پوشش از سیاستهای کمیته امداد است با این رویکرد به گونه ای برنامه ریزی شده تا فضای معنوی مناسبتهای مذهبی و ملی از قبیل عید شعبان، ماه مبارک رمضان، دهه کرامت و دهه امامت و ولایت در طول سال برای اصل توانمندسازی خانواده های زیرپوشش بهره برداری صحیح صورت پذیرد.
وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در حکم رئیس تولیت آستان قدس رضوی به صراحت، اهتمام و توجه به نیازمندان و مستمندان را مورد تاکید قرار دارند بر همین اساس معاونت امداد مستضعفان در آستان قدس رضوی راه اندازی شد تا این قشر محروم و نیازمند بطور جدی حمایت شوند.
مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر یادآور شد: در دهه کرامت سالجاری با حضور خادمان رضوی 17 خانواده مددجو با اولویت ایتام، بیماران صعب العلاج و زنان سرپرست خانوار موفق، در فضایی آکنده از مهربانی مورد دیدار قرار می گیرند.
لطفی یادآور شد: همه ساله طرح شوق زیارت در کمیته امداد اجرایی می شود و مددجویانی که تا کنون نتوانستند به زیارت امام رضا(ع) شرف یاب شوند، در قالب کاروان شوق زیارت اعزام می شوند.
وی افزود: سال گذشته بیش از 30 هزار نفراز کسانی که برای بار اول توفیق زیارت داشتند با کمک خیرین به مشهد مقدس اعزام شدند و در سال جاری در نظر داریم بیش از پنج هزار نفر اعزام کنیم.
یکی از خادمان رضوی نیز به نمایندگی ازدیگر خادمان گفت: کمیته امداد حضرت امام (ره) یک نهاد مقدس و رسالت آن خدمت به خلق است و خدمت به خلق عبادتی بزرگ است که در کنار عبادتی همچون کانون های نماز، روزه، زکات، خمس قرار گرفته است.
حجت الاسلام کمیلی افزود: شما جوانان و نوجوانان محبوب امام خوبیها هستید و شاید به خاطر محدودیت تا کنون برخی از شما نتوانسته باشند از نزدیک حرم مقدس امام رضا(ع) را زیارت کنند، افتخار قرار گرفتن زیر بیرق سبز امام رضا(ع) در خانه ی خودتان که بیت ولایت است، را بدست آوردید و باید قدر خودتان را بدانید.
این خادم آستان مقدس رضوی یادآور شد: فرهنگ احسان و انفاق در سیره رضوی بخوبی می تواند در جامعه اسلامی نهادینه شود.
وی با اشاره به زندگی ائمه معصومین(ع) افزود: تمام نعمت هایی که خداوند در اختیار ما گذاشته است بخاطر امامان معصوم (ع) بوده است.
کمیلی یادآور شد: ائمه اطهار (ع) ولی نعمت ما به حساب می آیند و بر هر مسلمانی فرض است تا با الگو گیری از پیشوایان دینی خود سهمی از مال و اموال خود را برای رفع محرومیت به نیازمندان ببخشند.
این خادم حرم مطهر رضوی بیان کرد: امداد گری در کنار برادران کمیته امداد خدمتگزاری به محرومان را افتخار دانست.
مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در این برنامه نشان افتخار و لوح یادگار امام رضا(ع) را از دست خدام حرم رضوی(ع) دریافت کرد.
سپس خدام حرم رضوی( ع) بیرق حضرت امام رضا (ع) را در میان کارکنان کمیته امداد برای تبرک جستن گرداندند و برای ادامه برنامه در جمع دانش آموزان نخبه خوابگاهی استعداد های درخشان شهید نگهدار اسماعیلی استان بوشهر حاضر شدند تا پیغام فرهنگی آستان قدس رضوی را در فضایی مملو از معنویت به گوش این دانش آموزان برسانند.
6047/6043

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)