11 آگوست 2016 , ساعت 21:38
9 views
52717

کشف و امحای 500 کیلوگرم تخم مرغ فاسد در اسلام آبادغرب

به گزارش ایرنا؛ صفدر منوچهری روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: شناسایی این واحد متخلف در پی گزارش های مردمی و بازرسی های صورت گرفته از سوی کارشناسان دامپزشکی صورت گرفته است.
وی اظهار کرد: این مقدار تخم مرغ فاسد نه تنها فاقد تاریخ تولید بود، بلکه خارج از سیستم قرنطینه ای وارد شهرستان شده بود و در خارج از یخچال نیز نگهداری می شد.
منوچهری با بیان اینکه تخم مرغ های کشف شده فاسد بوده و آلودگی قارچی داشتند از شهروندان خواست در خرید تخم مرغ به نکات بهداشتی از جمله درج تاریخ تولید و مصرف دقت کرده و از خرید این ماده غذایی از فروشگاه های غیرمجاز و خارج از یخچال خودداری کنند.
وی با بیان اینکه بهترین درجه حرارت نگهداری تخم مرغ در دمای یخچال صفر تا چهار درجه سانتی گراد است، خاطرنشان کرد: مدت زمان نگهداری تخم مرغ تازه در این دما یک ماه است و اگر از سرمای محیط نگهداری کاسته شود مدت زمان نگهداری آن کوتاه تر می شود.
وی تأکید کرد: در شهرستان اسلام آباد غرب 50 واحد عرضه فرآوده های خام دامی وجود دارد که فعالیت آنها به صورت مستمر توسط کارشناسان شبکه دامپزشکی نظارت می شود.
رییس اداره دامپزشکی اسلام آبادغرب توصیه کرد: شهروندان گوشت و فرآورده های دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز دارای مجوز فعالیت از سوی دامپزشکی تهیه کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف نیز مراتب را از طریق نزدیکترین شبکه دامپزشکی اطلاع دهند.
شهرستان اسلام آبادغرب با 150 هزار نفر جمعیت در 55 کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است.
8066/7459

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)