۹ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۲۲:۱۰
6 views
61

کاسه ساز: کم کاری درباره موضوع ۹ دی برگردن سیاست گذارهای سینمایی است

به گزارش افکارنیوز،

حبیب اله کاسه ساز کارگردان و تهیه کننده گفت: تعهد و فعالیتی که مردم در روز 99 دی به تصویر کشیدند به گونه ای بود که باعث شد آن ها از هنرمندان ما جلوتر بیفتند و حماسه ای بزرگ را آفریدند که در خلال آن هنرمندان ما از مردم عقب تر ماندند.

وی ادامه داد: سینمای ما در حوزه هنرهای نمایشی اقدامی برای به تصویر کشیدن بزرگی و ارزشمندی حرکت مردم در 9 دی انجام ندادند که اینگونه نشان دهند هم جهت و همسو با مردم هستند.

تهیه کننده فیلم سینمایی "اخراجی ها 2" همچنین اظهار کرد: سینما تلاش نکرد تا نشان دهد هنرمندان این عرصه در زمینه به تصویر کشیدن موضوعاتی مانند 9 دی جلوتر از مردم هستند و اینکه درباره این روز مهم اقدامی انجام نشد شامل دو بخش می شود.

وی تصریح کرد: بخشی از مسئولیت کم کاری درباره موضوع 9 دی برگردن سیاست گذارهای فرهنگی و سینمایی است که باید ایجاد انگیزه می کردند و بخش دیگر بر گردن هنرمندانمان است که باید درباره این موضوع فعالیت هایی را انجام می دادند.

کارگردان فیلم سینمایی "کارناوال مرگ" همچنین توضیح داد: اما به طور کلی چنین به نظر می رسد که در شرایط نبود فعالیت درباره به تصویر کشیدن موضوعات مهمی مانند 9 دی،‌ مسئولان سینمایی باید انگیزه اصلی را برای فیلمسازان ایجاد می کردند تا بتوانند در این حوزه ورود پیدا کنند و حماسه بزرگی را که مردم خلق کردند،‌ از جهت نمایشی به تصویر بکشند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود یادآور شد: البته درباره موضوع 9 دی سازمان صدا و سیما مستندهایی ساخته است اما در زمینه آثار نمایشی و تولید این آثار اقدامی از سوی سازمان سینمایی صورت نگرفته است.

تهیه کننده فیلم سینمایی "او " خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی تصمیمی درباره ساخت فیلمی با موضوع 9 دی نگرفته ام البته بنده هم باید مانند تهیه کننده های بخش خصوصی مورد حمایت قرار بگیریم تا در این صورت بتوانم با انگیزه لازم اثری قابل توجه را تولید کنم.

This article passed through the Full-Text RSS service - if this is your content and you're reading it on someone else's site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.
Recommended article: The Guardian's Summary of Julian Assange's Interview Went Viral and Was Completely False.

پاسخ دهید