28 جولای 2016 , ساعت 16:37
8 views
51446

پیکر پاک یک شهید دوران دفاع مقدس در آغوش مادرش آرام گرفت

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار دفاعی ایرنا، در آیین استقبال رسمی از این شهید والامقام دوران دفاع مقدس که با حضور خانواده معزز و معظم این شهید و شماری از مردم ولایتمدار تهران در ستاد معراج شهدای مرکز برگزار شد، مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به روضه خوانی و مداحی پرداختند.
در آیین استقبال و تحویل این شهید گرانقدر دفاع مقدس به خانواده اش، شماری از جا ماندگان از کاروان شهدا به یاد ابدان مطهر 127 پرستوی مهاجر تازه برگشته به وطن با خود نجوا می کردند؛ بگوچه موند از رفیقامون یادگاری، جزیک پلاک شکسته یک انگشتر، قمقمه پر از ترکش شبیه مشک پاره، چندتا عکس قدیمی که روش غبار نشسته، یک تکیه پیراهن شبیه ارباب بی کفن، بگو برای دل پرخون رفیقاشون چه فایده داره؟
شهید خان علی نصیری اعزامی از شهرستان ورامین استان تهران و از بسیجیان دریا دل دوران دفاع مقدس بود که در عملیات کربلای 2 و در منطقه عملیاتی حاج عمران به شهادت رسید.
کمیته جستجوی مفقودان ستاد کل نیروهای مسلح روز دوشنبه چهارم مرداد جاری از شناسایی پیکر پاک و نورانی 28 شهید دوران دفاع مقدس در معراج شهدای تهران خبر داد و اعلام کرد، شهدای شناسایی شده در ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) تشییع و به خاک سپرده خواهند شد.
پیکرهای مطهر این شهیدان والامقام در عملیات اخیر این کمیته در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس از جمله شرهانی، بازی دراز، کوشک، ام الرصاص، میمک، عین خوش، مجنون، شرق بصره، هورالعظیم، هورالهویزه (شرق دجله)، حاج عمران، چیلات، جاده خرمشهر، پنجوین و قبرستان الکرخ عراق کشف شده اند.
همچنین روز گذشته (چهارشنبه) این کمیته اعلام کرد، پیکر مطهر و معطر ۱۲۷ شهید دوران دفاع مقدس در ۲۳ استان از کشور از روز چهارشنبه ۶ مردادماه سال جاری تشییع و به خاک سپرده خواهند شد که استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اصفهان، اردبیل، تهران، بوشهر، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان ، فارس ، قم ، کرمان ، کرمانشاه، کردستان، گیلان، مازندران، گلستان، مرکزی، همدان، لرستان ، یزد میزبان این ۱۲۷ شهید دوران دفاع مقدس خواهند بود.
اجتمام(1)**7029 **1561انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)