8 اکتبر 2016 , ساعت 14:53
14 views
5

پیکر مطهر یک شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس در ملایر تشییع شد

به گزارش ایرنا پیکر مطهر شهید احمد روستایی که پس از 35 سال دوری از وطن هفته گذشته به آغوش میهن اسلامی و خانواده اش بازگشت، در میان انبوهی از عاشقان و دلدادگان عزادار حسینی تشییع شد.
پیکر پاک شهید سرافراز و بسیجی احمد روستایی از مسیر خیابان خیام تا میدان آزادگان ملایر با نثار گل و گلاب و نوای یا حسین(ع) و یا زهرا(س) و علمدار کربلا با حضور جمع کثیری از نیروهای نظامی، انتظامی، مدیران، روحانیان، بازاریان، خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان و اقشار مختلف مردم به سمت منزلگاه ابدی اش تشییع شد.
پس از بیان خاطراتی توسط همرزم شهید روستایی و دلاور مردی های سردار شهید سرلشگر حاج حسین همدانی در میدانگاه رزم گیلان غرب، حالا بسیجی 18 ساله در نبود مادر گرانقدرش، با مشایعت پدر راست قامت و سایر خانواده اش تا آرمیدن در کنار همرزمان شهیدش همراهی شد.
امام جمعه ملایر پس از اقامه نماز بر پیکر مطهر شهید روستایی، بازگشت این شهید دفاع مقدس را به دیار و سرزمین اسلامی خوش آمد گفت و افزود: شهدا همواره با حضور خود برای ما پیام های ارزشمندی دارند.
حجت الاسلام محمدباقر برقراری اظهار کرد: شهدایی چون شهید روستایی که پس از سالها به وطن برگشته اند، برای ما پیام مقاومت و ایستادگی آورده اند و باید پیام آنها را روی چشم بگذاریم و اطاعت کنیم.
وی تاکید کرد: با شهدا عهد و پیمان می بندیم که با ایمان، استقامت و صلابت راه آنها را ادامه می دهیم و کسی نمی تواند ما را از این راه نورانی شهدا بازدارد و غافل کند.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام برقراری بیان کرد: ملتی که همواره چشم انتظار شهدا و عزیز زهرا(س) مهدی موعود صاحب الزمان(عج) است، هیچگاه غافل نمی شود.
وی ادامه داد: طبق تاکید سردار شهید سرلشگر حاج حسین همدانی، همه باید پیرو ولایت فقیه و رهبری باشیم و از نظام مقدس جمهوری اسلامی دست برنداریم.
شهید احمد روستایی متولد فروردین ماه سال 1342 است که در 18 سالگی به عنوان بسیجی به جبهه های جنگ اعزام شد و در سال 1360 در ارتفاعات تورک در منطقه گیلان غرب و در عملیات مطلع الفجر به درجه رفیع شهادت نایل شد.
به گزارش ایرنا در حال حاضر پدر بزرگوار شهید روستایی در قید حیات است و شهید احمد روستایی در زمان اعزام به جبهه و شهادتش مجرد بود و پیکر مطهرش پس از تفحص و بازگشت به میهن اسلامی تا شناسایی هویت وی در معراج الشهدای تهران نگهداری شد.
شهید احمد روستایی که پیکر پاکش هفته گذشته پس از تفحص به میهن اسلامی بازگشت، اهل روستای حسین آباد ناظم از توابع شهرستان ملایر است که بعدازظهر روز شنبه 17 مهرماه آیین گرامیداشت یاد و خاطره این شهد والامقام در مسجد جامع شهر ملایر برگزار می شود.
شهرستان ملایر یک هزار و 100 شهید والا مقام را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
این شهرستان با جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
2087/ 7528
خبرنگار: معصومه موسوی**انتشار دهنده: پیرنیا


انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)