22 آگوست 2016 , ساعت 16:50
8 views
53671

پایان رکاب زنی دوچرخه سوار حامی محیط زیست در آستارا

به گزارش خبرنگار ایرنا ایرج روغنچی ظهر دوشنبه در حاشیه آیین استقبال معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست ، فرماندار آستارا و جمعی از دوستداران محیط زیست در جمع خبرنگاران گفت: رکاب زنی من از روز 21 مرداد از بندر ترکمن به مقصد بندر آستارا آغاز شد و این دومین طرح ملی است که در راستای اهداف سازمان محیط زیست اجرایی می کنم.
وی که چهارمین رکاب زنی خود را با شعار دریای خزر به پایان رسانده بود، افزود: یک زمین و بزرگترین دریاچه، شعاری است که این بار با طی مسیر یک هزار و 150 کیلومتری ، آن را بین شهرهای شمالی ترویج دادم.
وی تصریح کرد: انعکاس اهمیت این دریا و مشکلات زیست محیطی گریبانگیر آن شامل پساب های صنعتی از جمله دغدغه هایی است که در جریان این سفرها پیگیر آن هستیم.
روغنچی که سابقه 15 ساله در راستای اجرای برنامه های ورزشی با شعار حفاظت محیط زیست دارد ، افزود: باید قدر ظرفیت و پتانسیل های طبیعی موجود در منطقه را دانست و از هرگونه آسیب زدن جدی به طبیعت جلوگیری کرد.
وی ادامه داد: در حاشیه جنگل های گیسوم تالش، به حدی زباله وجود داشت که این معضل می تواند زنگ خطر جدی برای محیط زیست باشد.
این کوهنورد و دوچرخه سوار تهرانی با یادآوری مهم ترین برنامه های پیشین خود گفت: در قالب سه طرح ملی مسیر یک هزار و 350 کیلومتری استان البرز تا دریای خلیج فارس را در مدت زمان 12 روز ، مسیر یک هزار و 650 کیلومتری مشهد تا خلیج فارس را در مدت زمان 15 روز و همچنین با حمایت محیط زیست مسیر دو هزار و 200 کیلومتری بافت استان کرمان تا شهرستان تبریز را با شعار آب پاک ، خاک پاک و انسان سالم رکاب زنی کرده ام.
در آیین استقبال از ایرج روغنچی دوچرخه سوار حامی محیط زیست علاوه بر معاون سازمان محیط زیست و فرماندار آستارا ، تعدادی از مسئولان محلی ، اعضای هیات دوچرخه سواری و جمعی از دوستداران محیط زیست حضور داشتند.
شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع است.
7105/2007

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)