8 اکتبر 2016 , ساعت 20:22
29 views
5

وحدت، صداقت و همدلی درمناطق مرزی از برکات جمهوری اسلامی است

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار قاسم رضایی شامگاه شنبه درنشست صمیمی با سران طوایف، ریش سفیدان، معتمدین و فرمانداران شهرستان های مرزی استان گلستان در مرز اینچه برون گنبدکاووس، اظهار داشت: مرزبانان و مرزنشینان درجمهوری اسلامی مکمل هم در تامین امنیت پایدار و آرامش هستند.
وی با مشابه خواندن اهداف قیام امام حسین (ع) و اهداف نظام جمهوری اسلامی درحفظ و تقویت وحدت و همدلی بین آحاد مختلف مردم، گفت: برگزاری جلسات هم اندیشی مسئولان نظام با مرزنشنیان از جمله مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است که امام حسین (ع) هم برای احیای این فریضه الهی خون خویش را نثار کردند.
سردار رضایی، داشتن دغدغه برای مردم و خدمت خالصانه بویژه به مرزنشینان و محرومان را بالاترین و لذت بخش ترین عبادت درجمهوری اسلامی دانست و اضافه کرد: خدمت خالصانه به مردم همواره مدنظر و دغدغه مسئولان نظام و دولت می باشد.
وی با قدردانی از وجود وحدت و صمیمت بین مرزنشنیان گلستان با مسئولان و نیز با نیروهای مرزبانی، تصریح کرد: مطالبات مطرح شده توسط فرمانداران، ائمه جمعه و معتمدان این منطقه مرزی بحق و قابل پیگیری است.
فرمانده مرزبانی ناجا به برنامه دیدار خود با فرمانده مرزبانی کشور ترکمنستان که قرار است در آینده نزدیک انجام شود اشاره کرد و گفت: دراین دیدار برخی مطالبات مرزنشنیان گلستان از جمله ایجاد گذرهای جدید مرزی به طرف ترکمنستانی منتقل می شود.
سردار رضایی افزود: جمهوری اسلامی با کشور ترکمنستان هیچ مشکلی ندارد و این کشور همسایه به دلیل اشتراکات فرهنگی و روابط دیرینه با جمهوری اسلامی، از کشورهای خوب در منطقه است.
وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی ایجاد گذرهای جدید مرزی را همچون مرزهای کشور عراق دارد اما بایستی قوانین و مقررات کشور ترکمنستان نیز مورد توجه قرار گیرد.
سردار رضایی، تقویت وحدت و همدلی بین مرزنشینان و نیروهای مرزبانی را از راهبردهای اصلی فرماندهی مزربانی ناجا برشمرد و تصریح کرد: مرزبانی اعتقاد راسخ دارد، مرزنشنیان و مرزبانان مکمل هم در تامین امنیت و آرامش درنقاط مرزی هستند.
دراین دیدار که فرمانده انتظامی استان گلستان نیز حضور داشت، فرمانداران شهرستان های مرزی مراوه تپه، گمیشان، بندرترکمن، آق قلا، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه و بخشدار داشلی برون گنبدکاووس، ائمه جمعه و فرمانده مرزبانی گلستان هم هر یک به صورت جداگانه به بیان نقطه نظرات خویش پرداختند.
قدردانی از تلاش های نیروهای مرزبانی گلستان در تامین امنیت و آرامش، زندگی مسالمت آمیز همراه با وحدت و صمیمیت بین مرزنشینان و نیروهای مرزبانی، توجه به معیشت مردم و تلاش برای ارتقای آن با ایجاد زیرساخت های مناسب درمناطق مرزی، تلاش برای رفع بیکاری جوانان، پیگیری رژیم حقوقی رودخانه مرزی اترک، توجه به مرزهای دریایی و ظرفیت های آن در پرورش ماهیان خاویاری و میگو، توجه به گردشگری مرزی و ایجاد گذرهای مرزی جدید در مرز ترکمنستان از مهمترین نقطه نظرات فرمانداران، بخشدار، ائمه جمعه و معتمدین مناطق مرزی استان گلستان بود.
به گزارش ایرنا، سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی عصر روز شنبه برای شرکت درمراسم آغاز دو طرح عمرانی درمنطقه صفر مرزی اینچه برون گنبدکاووس، شرکت در نشست هم اندیشی با مرزنشینان و متعمدان مناطق مرزی گلستان، شرکت در مراسم نخستین یادواره 134 شهید مناطق مرزنشین این استان و بازدید از پاسگاه ها و نقاط مرزی خشکی و دریایی گلستان به این استان سفر کرده است.
باحضور فرمانده مرزبانی ناجا، مدیرکل راه آهن شمال شرق 2 و مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گلستان و نیز ائمه جمعه و جمع زیادی از معتمدان مناطق مرزی گلستان، عصر شنبه عملیات اجرایی دو طرح شامل ساختمان پست کنترل و مراقبت ریلی و برجک مکانیزه مرزی با اعتبار پیش بینی شده سه میلیارد و 800 میلیون ریال درمنطقه صفر مرزی اینچه برون گنبدکاووس آغاز شد.
استان گلستان با یک میلیون و 900 هزار نفر جمعیت حدود 350 کیلومتر مرز خشکی با کشور ترکمنستان دارد.
/3039/1860
خبرنگار : علی لکزانوری ** انتشار دهنده : تاج محمد شیری


انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)