7 آگوست 2016 , ساعت 16:20
9 views
52279

همراهی خبرنگاران در مبارزه با آسیب های اجتماعی مثل مواد مخدر ضروری است

علی زندی روز یکشنبه به مناسبت 17مرداد، روز خبرنگار در دیدار با کارکنان خبرگزاری جمهوری مرکز بیرجند، افزود: اگر خبرنگاران در این مسیر با مسئولان همکاری نداشته باشند، قطعا توفیق لازم در ریشه کنی این پدیده شوم به دست نمی آید.
وی اظهار کرد: من به عنوان یک مسئول در این استان مرزی، تجلیل از خبرنگاران را وظیفه خود می دانم، خبرنگاران ایرنا همکاری بسیار خوب و سازنده ای با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی در انعکاس مطالب و فعالیت های این شورا دارند.
وی اظهار کرد: از خبرنگاران و اصحاب رسانه استان تقاضا دارم در مسیر مباره با این پدیده خانمان سوز، این شورا را مثل همیشه همراهی و همیاری کنند.
وی یادآور شد: به عنوان یک مسئول، همیشه خود را متعهد به پاسخگویی به خبرنگاران می دانم، چون خبرنگاران چشم بینا و زبان گویای مردم هستند.
وی تصریح کرد: خبرنگار همانطور که کاستی و کمبود را می بیند، نقاط مثبت و مفید انجام شده را هم ملاحظه کند و برای گسترش شور، نشاط و شادابی در جامعه این نقاط مثبت را به شکل خبر و یا گزارش به موقع منعکس کند.
وی اضافه کرد: خراسان جنوبی استانی مرزی است ، 465 کیلومتر مرز مشترک با بزرگترین تولید کننده مواد مخدر دنیا( افغانستان) دارد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: این استان با مصرف، توزیع، حمل و نقل مواد مخدر رو به روست.
زندی افزود: 19 هزار معتاد در استان شناسایی شده که از این تعداد 16 هزار نفر مرد و بقیه زن هستند.
وی یادآور شد: فرهنگ مبارزه با مواد مخدر باید اجتماعی و به مردم واگذار شود، در سال 94 خراسان جنوبی در حوزه فرهنگی و پیشگیری، رتبه اول را در بحث مبارزه با مواد مخدر کسب کرد.
وی اظهار کرد: شهیدان بسیاری در راه مبارزه با این پدیده شوم به درجه رفیع شهادت رسیدند، استفاده از توان و ظرفیت امامان جمعه، بسیج و نهادهای مردمی برای مبارزه با مواد مخدر ضروری است.
زندی اضافه کرد: اگر یک نفر درگیر پدیده شوم اعتیاد شود به لحاظ اقتصادی و فرهنگی ضربه جبران ناپذیری به پیکر اجتماع وارد می شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یادآور شد: اعتیاد از هر راهی که به درون خانه ای ورود پیدا کند، از راه دیگر آبرو و حیثیت افراد را نابود می کند.
این مسئول افزود: تلاش شورای یاد شده بر این است بتوانیم در راه مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر از تمام ظرفیت و توان خود استفاده کنیم.
2047/7559/

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)