۶ مرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۰:۲۶
10 views
51331

هشتمین کنگره بین المللی قلب و عروق در مشهد گشایش یافت

به گزارش ایرنا، دبیر علمی کنگره مزبور در این مراسم گفت: این کنگره با هدف ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در درمان بیماریهای قلبی، توانمند سازی متخصصان داخل کشور و برقراری ارتباط میان متخصصان داخلی و خارجی به همت بیمارستان رضوی مشهد برگزار شده است.
دکتر منوچهر رادپور افزود: ۳۰ نفر از شرکت کنندگان در این کنگره میهمانان خارجی از کشورهای آلمان، انگلیس، آمریکا، ایتالیا، ژاپن، مالزی، ترکیه، هند، مصر، کره جنوبی، ویتنام و ایرلند هستند.
وی تعداد مقالات ارائه شده به کنگره را ۲۵۱ مورد اعلام و اظهار کرد: ۲۴۱ مقاله از این تعداد به صورت سخنرانی و ۱۰ مقاله در قالب پوستر طی سه روز برگزاری کنگره ارائه می شوند.
وی ادامه داد: محورهای این مقالات شامل تازه ترین یافته ها پیرامون پیشگیری، تشخیص و درمان بیماریهای کرونری، بیماریهای مادرزادی و دریچه ای قلب و روشهای نوین جراحی و جراحی غیر تهاجمی بیماریهای مادرزادی قلب است.
رادپور همچنین از برپایی ۱۴ کارگاه آموزشی با موضوعات مختلف در زمینه بیماریهای قلب و عروق نظیر اکوکاردیوگرافی سه بعدی، مفاهیم بنیادی پیشرفته اکوکاردیوگرافی جنین، جراحی غیر تهاجمی بر روی قلب جنین و الکتروفیزیولوژی در این کنگره خبر داد.
به گفته وی، برگزاری نمایشگاه تجهیزات پزشکی با محور تجهیزات مورد نیاز در تشخیص و درمان بیماریهای قلب و عروق از برنامه های جانبی کنگره بین المللی قلب و عروق است.
هشتمین کنگره بین المللی قلب و عروق با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد مدت سه روز در بیمارستان رضوی مشهد ادامه دارد.
بیمارستان فوق تخصصی رضوی مشهد متعلق به آستان قدس رضوی در زمینی به مساحت ۳۹ هکتار در پنج طبقه از سال ۱۳۸۴ فعال شده است.
۳۰۲۷ / ۶۰۵۳

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)