25 آگوست 2016 , ساعت 22:15
6 views
53946

هدف گذاری دولت در همه عرصه ها با نگاه توسعه پایدار است/ محیط زیست از اولویت هاست

به گزارش خبرنگار ایرنا ، معصومه ابتکار عصر پنجشنبه در کارگروه مدیریت پسماند استان گیلان در رشت بیان کرد: هدف گذاری دولت یازدهم در همه عرصه ها ، با نگاه جامع توسعه پایدار است و باید بطور همه جانبه، حرکت موثر و مفید در این زمینه داشته باشیم.
وی با یادآوری شرایط آغاز به کار دولت تدبیر و امید و وضعیتی که پیش از این دولت، در کشور وجود داشت، افزود: ما نباید تورم 40 درصدی، رشد منفی، رکود کامل و تقریباً اشتغال زایی صفر، فضای نا امید کننده در ابعاد سیاسی و اجتماعی که برای احزاب و تشکیلات وجود داشت، تحریم های ظالمانه و نفس گیر که اجازه هیچگونه تحرکی را نمی داد، فضای ایستایی اقتصادی کشور، وضعیت نامناسب ارتباط با دنیا و سایر مسائل را فراموش کنیم.
ابتکار ادامه داد: مردم در سال 92 با حق رأیی که داشتند، به صحنه آمدند و خواستار تغییر وضع موجود شدند و دولتی را بر سر کار آوردند که امید را در مردم متجلی ساخت.
معاون رئیس جمهوری افزود: این دولت با همه دشواری ها و شرایط اقتصادی و سیاسی که داشته و دارد، در حوزه محیط زیست نیز که پیش از این شرایط کاملاً بدی داشت، تحولات خوبی را ایجاد کرد؛ پیشرفت هایی که با تلاش جمعی، همکاری دولت و مردم، مجلس و همه قوا به دست آمده است.

** آرامش اقتصادی کشور، امیدبخش و تحول آفرین است
وی در بخش دیگری از سخنان خود، به گزارش عملکرد دولت به محضر مقام معظم رهبری که به مناسبت هفته دولت ارائه شد، اشاره و خاطرنشان کرد: ارزیابی رهبری این بود که گام ها و تغییرات در برخی زمینه ها، مشهود و امیدوارکننده است.
ابتکار افزود: امروز کشور در ثبات و آرامش اقتصادی است و این مهم، امیدبخش و تحول آفرین است ضمن اینکه در عین حال، دولت برای ایجاد اشتغال گام های بلندی برداشته است.
وی ادامه داد: حتی سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این عرصه به خوبی ورود کرده که ایجاد کارگاه کارآفرینی مشاغل در گیلان یکی از این اقدامات است.
ابتکار همچنین از ایجاد 200 نوع شغل مرتبط با اکوسیستم در برنامه ریزی با وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی خبر داد.

** محیط زیست، از اولویت های دولت یازدهم بوده است
ابتکار ادامه داد: 12 تفاهمنامه همکاری با کشورهای دنیا منعقد کرده ایم که همه آنها اجرایی شده اند ضمن اینکه 30 دوره تخصصی در موضوعات مختلف محیط زیست برگزار شده است.
وی با یادآوری اینکه شاخص های تجاری کشور در دولت یازدهم در زمینه های مختلف بهبود یافته، گفت: طرح تحول نظام سلامت، مقابله با فساد و شفافیت در این زمینه از دیگر رویکردهای دولت تدبیر و امید بوده است.
ابتکار افزود: در کنار همه اولویت های ذکر شده، موضوعی که برای این دولت اهمیت داشته و دارد، مسئله محیط زیست است که آن را در اولویت قرار داده چراکه به خوبی مشکل را تشخیص و از آن به عنوان یکی از بحران های جدی کشور قلمداد کرده است.
وی بیان داشت: اگر طبیعت و محیط زیست ما سالم نباشد، نمی توانیم اقتصادی مقاوم، درون زا، کشاورزی سالم، صنعت موفق، شهرنشینی سالم و رو به رشدی داشته باشیم.
به گفته ابتکار، همه فعالیت های استان به محیط زیست سالم بر می گردد و بسیاری از بحران هایی که در این دوره دیده ایم، زنگ خطری بود که اگر توجه نکنیم، دولت در برنامه های دیگر همچون اقتصاد مقاومتی موفق نخواهد شد.

** راه اندازی صندوق ملی محیط زیست
معاون رئیس جمهوری با یادآوری اینکه صندوق ملی محیط زیست در دولت یازدهم راه اندازی شد، گفت: از منابع این صندوق برای بسیاری از فعالیت ها که مشکلات اقتصادی و تجهیزاتی دارند، استفاده خواهد شد تا بتوانیم در تعامل با فضای بین المللی، گام های موثر برداریم.
وی همچنین از عزم دولت برای طرح توسعه فاضلاب و مدیریت پسماند خبر داد و گفت: دولت یازدهم مصوبه ای برای حمایت از پسماند داشته و تسهیلات و حمایت های خوبی در این زمینه ارائه داده و دیگر نباید چیزی به نام پسماند داشته باشیم.
ابتکار بحث تفکیک زباله از مبدأ را نیازمند آموزش دانست و افزود: باید با آموزش و برنامه ریزی این مهم را در جامعه عملیاتی و نهادینه کنیم.
وی همچنین به توجه دولت برای احیای رودخانه های گوهر رود و زرجوب رشت اشاره و خاطرنشان کرد: احیای این دو رودخانه برای ما اهمیت زیادی دارد و به طور جدی، پیگیر آن هستیم ضمن اینکه برنامه های تدوین شده برای تالاب بندرانزلی نیز با جدیت در حال انجام است.
ابتکار در خاتمه سخنان خود، بر ضرورت توجه جدی به جنگل های کویری تاکید کرد و گفت: معتقد به تعطیلی برنامه های مدیریت جنگل نیستیم، بلکه جهت گیری باید به سمت حفاظت و توسعه پایدار باشد.
معاون رئیس جمهوری با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، هفته دولت را بزرگداشت کسانی دانست که به عنوان نمایندگان مردم، خدمتگزار آنان بوده و برای ملت کار و تلاش می کنند.
ابتکار خاطرنشان کرد: شهیدان رجایی و باهنر، دو شهاب روشنی بودند که خط مشی را برای ما تعریف کردند و هم اکنون فرصت خدمت در اختیار ما قرار گرفته است.
معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، عصر امروز (پنجشنبه) وارد استان گیلان شد. نشست بررسی مسائل محیط زیست گیلان با مجمع نمایندگان استان از جمله برنامه های امروز (پنجشنبه) معصومه ابتکار در سفر به گیلان است.
افتتاح استخر بانوان انزلی، آغاز احداث مرکز جدید بازدیدکنندگان تالاب انزلی، بازدید از روند عملیات اجرایی طرح حفاظت و احیاء تالاب انزلی، بازدید از وضعیت گونه مهاجم سنبل آبی در آب بندان ملاسرای شفت و بازدید از نتیجه مشارکت در پاک سازی تالاب عینک رشت از برنامه های فردا (جمعه) رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در سفر به استان گیلان است.
3019/2007

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)