6 سپتامبر 2016 , ساعت 18:53
7 views
54810

نیاز 280 میلیارد تومانی طرح های عمرانی نیمه تمام دانشگاه پیام نور کشور

فیصل حسنی عصر سه شنبه در نشست خبری در ساری افزود که این طرح های نیمه تمام شامل فضاهای آموزشی ، سوله های ورزشی و مجتمع های فرهنگی است .
وی با اشاره به بهره برداری از 100 طرح عمرانی ، آموزشی و ورزشی پیام نور کشور در دهه فجر امسال ، گفت که در مدت 2 سال آینده تمام طرح های عمرانی نیمه تمام دانشگاه پیام نور کشور به بهره برداری خواهد رسید.
او افزود : با توجه به کاهش حدود 500 هزار نفری تعداد دانشجویان ،این آمار از یک میلیون و 200 هزار نفر به 700 هزار نفر کاهش یافت و این امر سبب کاهش در آمد دانشگاه شد.
حسنی از دانشگاه پیام نور به عنوان دانشگاهی برای مستضعفان جامعه یاد کرد و گفت که به همین دلیل این دانشگاه امسال کم ترین شهریه را بین دانشگاههای کشور از مردم دریافت می کند.
وی ادامه داد: در حال حاضر شهریه ثابت منطقه یک و 2 دانشگاه پیام نور 148 هزار تومان و برای منطقه 3 و 4 ، 120 هزار تومان در نظر گرفته شده است.
حسنی گفت : بااحتساب شهریه متغیر که برای هر واحد کمتر از 10 درصد شهریه ثابت است، برای هر ترم دانشجوی کارشناسی کمتر از 400 هزار تومان هزینه می شود.
وی از تخصیص 80 میلیارد تومان تسهیلات برای دانشجویان پیام نور کشور خبر داد و افزود : شهریه متغیر دانشجویان به صورت کامل نیز تقسیط می شود.
معاون اداری و مالی دانشگاه پیام نور کشور با بیان این نکته که هیج واحدی از این دانشگاه تعطیل نمی شود ، گفت :پائین آمدن پرچم فرهنکی به نفع نظام نیست ولی تغییر ماموریت را برای مراکز آموزشی خواهیم داشت .
وی افزود : در حال حاضر امکانات ، مکان های آموزشی ، ورزشی و مجتمع های فرهنگی برای حدود 500هزار نفر است که با با بهره برداری از طرح های نیمه تمام کاستی ها رفع می شود.
دانشگاه پیام مازندران 20هزار دانشجو در 18مرکز و واحد دارد./1654
6990

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)