8 اکتبر 2016 , ساعت 16:41
14 views
5

نماینده ولی فقیه درهمدان:امر به معروف و نهی از منکر ساز و کار لازم را ندارد

آیت الله غیاث الدین طه محمدی روز شنبه در همایش روسا و اعضای ستادها و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی استان همدان در ذکر اهمیت امر به معروف بیان کرد: اگر همه عبادت ها را در یک سو بگذارند و در طرف دیگر امر به معروف را قرار دهند این 2 قابل سنجش نخواهند بود.
آیت الله طه محمدی اضافه کرد: اگر به معنای واقعی امر به معروف و نهی از منکر زنده شود همه مبانی اسلام اخلاق، اعتقاد و عرفان زنده می ماند در غیر اینصورت حج، زکات، اخلاق و جهاد می میرد.
وی تاکید کرد: چرا باید در طول بیش از سه دهه از عمر انقلاب فکری برای امر به معروف نشده باشد در حالیکه من بر این باور بودم با پیروزی انقلاب وزارت امر به معروف و نهی از منکر که امام راحل نیز این ایده را داشت تشکیل شود.
امام جمعه همدان تصریح کرد: انسان خجالت می کشد وقتی می بیند، ورزش دارای وزارتخانه با بودجه بالا است ولی برای امر به معروف 600 میلیون ریال بودجه اختصاص یافته است.
آیت الله محمدی افزود: اگر ارگانی مثل سپاه پاسداران و نیروی انتظامی گوشه ای از فریضه امر به معروف را اجرایی می کنند این به معنای اجرای این فرایض نیست.
وی تصریح کرد: حقیقت امر به معروف برای ما روشن نشده است چون امر به معروف برای سپاه پاسدارن نیامده بلکه همه در اجرای آن وظیفه دارند و امر به معروف و نهی از منکر به معنای نظارت عموم بر عموم است.
وی بروز اختلاس، تخلف و مسائلی را ناشی از بی توجهی به امر به معروف دانست و گفت: این همه اختلاس در بانک ها صورت گرفته است کدامیک از کارمندان جرات کردند به مافوق خود تذکر بدهد یا نصیحت کند؟
نماینده ولی فقیه در استان همدان اظهار کرد: فضای امر به معروف و نهی از منکر باید به گونه ای باشد که یک طلبه سال اول بتواند به نماینده ولی فقیه در استان تذکر بدهد .
آیت الله محمدی افزود: وقتی سخن از فریضتین به میان می آید همه اذهان به سمت منکرات معطوف می شود در حالیکه اگر امر به معروف جدی گرفته شود دیگر نیازی به نهی از منکر نیست.
وی با تاکید بر اینکه نباید تنها با منکرات بجنگیم اضافه کرد: 90 درصد منکرات بخاطر این است که افراد شناختی از معروف ندارند بگونه ای که برخی مسلمان هستند ولی نمی دانند حجاب از ضروریات دین است.
عضو خبرگان رهبری بیان کرد: امر به معروف مادر تمامی مسائل است بنابراین باید وزارتخانه برای آن دایر شود همچنین دانش سرایی برای تربیت آمر به معروف و ناهی از منکر تاسیس گردد.
آیت الله طه محمدی اضافه کرد: در این صورت نیروی خاص برای امر به معروف و نهی از منکر تربیت می شوند و برای شناسایی این افراد به آنها یونیفورم خاصی اختصاص می یابد.
وی تصریح کرد: علت اینکه امروز برخی ها به مقابله و ضرب و شتم آمران به معروف می پردازند تنها بودن این افراد است، وگرنه اگر یک نفر به 10 و 100 نفر تبدیل شود کسی جرات نمی کند حرفی بزند.
دهه اول محرم به عنوان امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است.
7526/ 6993
خبرنگار: علیرضا جهانگیری** انتشار دهنده: عباسعلی نقی یان

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)