23 آگوست 2016 , ساعت 0:27
8 views
53702

نخستین دوربین ثبت تخلفات رانندگی در شوش نصب شد

یوسف زمانی اصل دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:سه دوربین در میدان شهروند نصب شده و 2 دوربین دیگر نیز بزودی در ورودی شهر شوش نصب خواهد شد.
وی با بیان اینکه برای نصب و راه اندازی این دوربین ها 150میلیون ریال از محل اعتبارات شهرداری هزینه شده است افزود: هدف اصلی از نصب دوربین های مدار بسته در شهر شوش کنترل ترافیک و جلوگیری از حوادث رانندگی، ثبت تخلفات رانندگان همچنین برخورد با رانندگان خاطی و متخلف در خیابان ها و میادین پر تردد شهر شوش می باشد.
شهردار شوش با بیان اینکه محل نصب این دوربین ها مکان یابی شده افزود: نصب این دوربین ها علاوه بر کنترل ترافیک نقش مهمی در کشف سرقت و شناسایی متخلفان و سارقان دارد.
وی بیان کرد: کاهش بار ترافیکی، نظارت و کنترل نقاط حادثه خیز در سطح شهر، دسترسی سریع به محل حوادث و افزایش ضریب امنیتی از دیگر اهداف نصب این دوربین هاست.
زمانی اصل خاطر نشان کرد: دوربین های مدار بسته وضعیت ترافیک را تا شعاع یک کیلومتری رصد کرده و هر گونه تخلف رانندگی را به مرکز کنترل ترافیک ارائه خواهند کرد ضمن اینکه تصاویر این دوربین ها مستقیم در شهرداری ضبط می شود.
وی اظهار کرد:از ظرفیت این دوربین ها برای ارتقای سطح امنیت عمومی شهروندان نیز بهره برداری انتظامی می شود ضمن اینکه در آینده نزدیک با هدف کنترل بهتر ترافیک و امنیت سطح شهر تعداد دوربین ها افزایش خواهد یافت.
رییس پلیس راهور شوش نیز با اشاره به فعالیت شبانه روزی دوربین های هوشمند گفت: با نصب دوربین پلاک خوان می توان در تمامی طول شبانه روز پلاک خودروهایی که از مقابل دوربین در حال گذر هستند را ثبت نمود و می توان خودروهای متخلف را تشخیص داده و تخلف مربوطه را ثبت نمود.
ابراهیم فارسی ضمن تشکر از شهرداری شوش این اقدام را گامی موثر در کنترل ترافیک و مکانیزه شدن سامانه ترافیک شهر شوش عنوان کرد.
وی گفت:در سطح شهرستان شوش روزانه 60 هزار دستگاه خودرو تردد می کنند.
7280/6068

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)