8 اکتبر 2016 , ساعت 16:44
39 views
5

نخستین خانه هلال روستایی در شهر آرمرده بانه افتتاح شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، رئیس جمعیت هلال احمر بانه روز شنبه در حاشیه آیین افتتاح این خانه هلال روستایی گفت: در خانه های هلال روستایی دوره های مختلفی آموزشی در زمینه امداد نجات، تزریقات پانسمان، مانور زلزله کارگاه های آموزشی خطرات مین و مواد منفجر برگزار می شود.
آزاد فتاحی خانه های هلال روستایی را یکی از طرح های جدید سازمان هلال احمر در روستاها و مناطق محروم عنوان کرد، افزود: برنامه های این خانه هلال روستایی با همکاری اعضای این خانه انجام می شود و محور فعالیت انها کمک به اقشار مختلف جامعه است.
وی اضافه کرد: تشکیل تیم های امداد و نجات خدمت به نیازمندان، جدب اعضای جدید و ترویج صلح و هم نوع دوستی از مهمترین اهداف ایجاد خانه های هلال روستایی است
وی به فعالیت های داوطلبان در خانه های داوطلب روستایی بانه اشاره کرد، گفت: هماهنگی با بخشداران در راستای تاسیس خانه داوطلبین، برگزاری جلسات با دهیاران روستاها، انتخاب روسای خانه داوطلبین و سرگروههای چهارگانه داوطلبین، عضوگیری از میان داوطلبان روستایی و تشکیل و ساماندهی تیم های داوطلبی در خانه های روستایی ازجمله فعالیت های داوطلبین در خانه های داوطلب روستایی است.
وی برگزاری کارگاه های آموزش امداد و کمک های اولیه، مهارت های زندگی، پایه داوطلبی، بهداشت باروری در روستاها،ویزین رایگان توسط پزشک در مناطق محروم روستای، برگزاری کارگاه آموزش خطرات مین و مواد منفجر نشده باقیمانده در روستاهای مرزی شهرستان بانه و اجرای طرح دواطلب کار روستا از دیگر اقدامات داوطلبین در سطح روستاها است.
رئیس جمعیت هلا احمر بانه اظهار داشت: خانه های دواطلب روستا از سال 90 در روستاها شروع به کار کردند و هم اکنون نخستین خانه هلال روستایی افتتاح شد.
فتاحی به فعالیت واحد های آموزشی اشاره کرد، گفت: در واحد آموزش هشت دوره 35 ساعته برای 140 نفر، برگزاری دوره ی عمومی امداد و نجات برای 21 نفز از برادران، برگزاری المپیاد طرح دادرس در 16 مدرسه، برگزاری کلاس های اوقات فراغت با شرکت 380 نفر از اعضای سازمان جوانان و طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی با حضور 96 نفر از اعضای فعال سازمان جوانان برگزار شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر بانه گفت: اهداف تاسیس خانه دواطلب، ساماندهی داوطلبان با توجه به مهارت،تخصص و تجریه در گروه های چهارگانه و رفع نیازها و مشکلات مراجعین است.
به گفته وی مددجویی از آسیب دیدگان حوادث و سوانح به صورت مستقیم و بدون واسطه، شناسایی نیازهای منطقه ای و استانی توسط داوطلبین و مدیریت داوطلبان در زمان حوادث و سوانح از دیگر اهداف تاسیس خانه های داوطلب است.
بانه در 242 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.
7469/ 3020
**خبرنگار: زینب طلائی
**منتشرکننده: عبدالله رحمانی

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)