27 سپتامبر 2016 , ساعت 14:47
274 views
55908

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم:قصور پزشکان در مرگ مغزی ستایش موسایی ثابت نشده است

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمدرضا مظفری درگفت وگویی ضمن عرض تسلیت به خانواده مرحوم موسایی افزود: متاسفانه در برخی از خبرها درج شده است که سهل انگاری پزشکان موجب مرگ مغزی این کودک شده که این امر صحت ندارد.
وی اضافه کرد: قصور پزشکی توسط سازمان نظام پزشکی به اثبات می رسد که تاکنون پرونده ای برای بررسی ارسال نشده و هیچ موضوعی نیز در این زمینه به اثبات نرسیده است.
وی تاکید کرد: پزشک بیهوشی ستایش موسایی از بهترین پزشکان بیهوشی قم است و متاسفانه این مطالب که عنوان می شود این کودک به دلیل مسائل بیهوشی و یا نقص دستگاه اکسیژن به کما رفته است، صحت ندارد.
مظفری تاکید کرد: البته بنده در جریان همه جزییات رخ داده در اتاق عمل نیستم و باید پرونده در نظام پزشکی بررسی شده و کارشناسان مربوطه با بررسی ریز مسائل در این زمینه نظر دهند.
وی ادامه داد: اگر توسط کارشناسان و سازمان نظام پزشکی ثابت شود که قصور از پزشک بوده است، به طور قطع اقدامات قانونی صورت خواهد گرفت.
وی بیان کرد: تمامی پزشکان و به ویژه پزشکان قم با همه مشکلات و سختی هایی که دارند با نهایت درایت و دقت در کارها، اقدام به درمان بیماران نموده و بر این امر تاکید دارند.
معاون دانشگاه علوم پزشکی قم از اهدای اعضای بدن ستایش به افراد نیازمند تقدیر کرد و متعهد شد که علت مرگ ستایش پس از بررسی توسط مراجع ذیصلاح اعلام خواهد کرد.
ستایش موسایی دختر هشت ساله ای بود که اواخر شهریورماه سالجاری به علت بازی با دوچرخه و پرت شدن روی زمین، دچار شکستگی لگن شد و به بیمارستان نکویی قم منتقل می شود.
/2085/ 6133/ خبرنگار: سمیه حیدری ** انتشار دهنده: جعفر مسلمی

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)