29 سپتامبر 2016 , ساعت 11:09
11 views
56033

معاون اموربسیج ستاد کل نیروهای مسلح: جنگ ما جنگ اعتقادی بود

به گزارش خبرنگار ایرنا، شامگاه چهارشنبه همزمان با آخرین روز از هفته دفاع مقدس آیین اختتامیه نمایشگاه های یاران آسمانی ناحیه بسیج شهید مطهری با حضور سردار سرتیپ ابوالفضل شکارچی معاون امور بسیج ستاد کل نیروهای مسلح و سرهنگ پاسدارمجید طلوعی فرمانده بسیج ناحیه مقاومت شهید مطهری تهران و جمعی از خانواده های شهدای مدافع حرم در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.
وی افزود: آنچه را که مردم در مورد هشت سال دفاع مقدس دیده و یا شنیده اند قطره ای از دریای بیکران وقایع این دوران است.
معاون اموربسیج ستاد کل نیروهای مسلح اظهارداشت : رزمندگان اسلام در این جنگ نابرابر و ناجوانمردانه در مقابل تمام جهان ایستادگی کردند.
وی گفت: زمانیکه نظام نوپای جمهوری اسلامی در حال پی ریزی نظام خود بود رژیم صدام به تحریک آمریکا با هجوم همه جانبه جنگ ناخواسته ای را به مردم کشور تحمیل کرد.
سردار شکارچی تاکید کرد: ایران در آن زمان برای تامین تسلیحات نظامی ، سیم خاردار و گونی برای ساخت سنگر با تحریم مواجه بود حتی نارنجک را باید 10 برابر قیمت بازار جهانی از دست واسطه ها خریداری می کردیم .
وی افزود:شرایط نابرابر به گونه ای بود که در مقابل 10 هزار گلوله دشمن نمی توانستیم پنج گلوله شلیک کنیم.
سردار شکارچی تصریح کرد:با وجود بسیج تمام امکانات کشور هزینه جنگ برای هر روز به 27هزار دلار، نمی رسید در حالیکه دشمن تا دندان مسلح روزانه بیش از 100 هزار دلار هزینه می کرد.
وی گفت: در این جنگ همه کفر، شرک و نفاق در مقابل همه نورانیت معنوی رزمندگان اسلام قرار گرفته بود.
سردار شکارچی تصریح کرد: اگر قدرت معنوی رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس نبود شک نکنید ما در این جنگ شکست می خوردیم.
وی با تاکید بر اینکه امنیت و آسایش امروز ما مدیون ایثارگری های جانبازان و شهدای هشت سال دفاع مقدس است، گفت: آنان به مصداق آیه کریمه قران هستند که پله ایمان را سکویی برای هجرت، پله هجرت را سکویی برای جهاد در راه خدا که با جان و مال خود وارد صحنه شدند.
سردار شکارچی گفت: ما مدیون و مرهون شهدا، جانبازان و ایثارگران خود هستیم و نباید ذره ای در حفظ این ارزشها غفلت کنیم.
وی با اشاره به اینکه هر کس هر چقدر در توان دارد باید در میدان مبارزه با ظلم و ستم حضور داشته باشد، گفت:تا زمانیکه بیدادگری علیه مستضعفان است مبارزه با کفر نیز وجود دارد.
وی تصریح کرد: پس بمیرند آنانکه می گویند انقلاب تمام شد، بمیرند آنانکه نام شهدا را از سر در کوچه ها پاک میکنند و اسامی را می گذارند که برخی ملیت ها دوست داشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه این عزت را نباید به ذلت تبدیل کرد، گفت: امروز ایران یکی از کشورهای قدرتمند جهان محسوب می شود.
سردار شکارچی با اشاره به اینکه دشمن امروز توانایی مقابله رودرروبا ما را ندارد، اظهار کرد: دیروز دشمنان انقلاب گلوله به جسم رزمندگان شلیک می کردند امروز تیر به اعتقادات جوانان می زنند تا اعتقادزدایی کنند.
وی تاکید کرد:این تهدید از جنگ تحمیلی سنگین تر است به طوریکه تاکنون چند خاکریز ما در این نبرد سقوط کرده است.
وی گفت: اگر دیروز در یک جبهه نظامی درگیر بودیم امروز در چهار سنگر نظامی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی در نبرد هستیم.
سردار شکارچی به دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: دشمنان ایران تا دیروز تا 150 کیلومتری کشور می جنگیدند اما امروز موشک های رزمندگان اسلام با شعار یا زهرا (س) توان پرتاب تا 2هزار کیلومتری را و دشمن را تا این فاصله عقب نشانده ایم.
معاون اموربسیج ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: باید شاخص پیروی از ولایت فقیه را حفظ شود چراکه صراط مستقیم این نماد است و هر مسیری غیر از این انحرافی و کمک به شیطان است.
همچنین در این مراسم جانباز 70 درصد سیداصغر سائمی در حالیکه به صورت خوابیده و با چشمان بانداژ شده بر روی برانکارد قرار داشت در سخنانی کوتاه بر حفظ و پاسداری از انقلاب تاکید و گفت: بایدهمیشه و در همه حال گوش به فرمان ولایت فقیه باشیم . همانظور که امام راحل ( ره) فرمود،امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
وی افزود: دوست دارم یک مرگ بر آمریکای جانانه بشنوم که مردم با لبیک ااین گفته با صدای بلند مرگ بر آمریکا، اسرائیل و آل سعود را سر دادند.
خبرنگار: کامبیر رضایی انتشاردهنده: موسی فعالیان
تهرام/1699 / 1539

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)