۱۲ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۴:۰۳
9 views
5

مصادیق منکر در عزاداری ها باید برچیده شود

به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام تقی روحانی روز دوشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان رودسر در شرق استان گیلان افزود : آنچه همواره مورد تاکید است اصل پرداختن به واقعه عظیم عاشوراست و در این زمینه همه ما و مبلغان دینی رسالت بزرگی بر دوش داریم که باید به آن بپردازیم تا فرهنگ عظیم عاشورا را در جامعه به بهترین شکل ممکن نهادینه کنیم.
رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان رودسر ، رویکرد مسجد محوری را در عزاداری ها سیدالشهدا مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد : باید همه همت و تلاش ما بر این باشد که جوانان را به مساجد سوق بدهیم و درس عظیم عاشورا را به آنان بیاموزیم .
فرماندار رودسر نیز در این نشست لزوم اشاعه و ترویج فرهنگ عاشورایی را در جامعه اسلامی از الزامات دانست و گفت : برای تحقق این امر همه کسانی که در این کار سهیمند باید متعهدانه و مسئولانه به آن نگاه کنند.
امیر جانبازی رودسری با تاکید بر این مطلب که شناخت و معرفت عاشورایی باید در جامعه نهادینه شود افزود : مطمئنا شناخت و معرفت عاشورایی اثر بخشی فراوانی در جامعه اسلامی دارد و این پیامی بود که امام حسین (ع) در واقعه عاشورا صادر کردند و دیگر این که همه ما باید مروج این فرهنگ در جامعه باشیم.
در ادامه این نشست تنی چند از اعضای شورای فرهنگ عمومی نقطه نظرات خود را به منظور هر چه با شکوهتر برگزاری مراسم ماه محرم بیان کردند.
سومین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان رودسر در سالجاری روز دوشنبه در بیت امام جمعه رودسر برگزار شد.
شهرستان رودسر در شرق مرکز استان گیلان قرار دارد.
خبرنگار : عباس جعفری **انتشار دهنده : نصراله ابراهیمی
۳۰۱۹/۶۰۷۰

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)