31 جولای 2016 , ساعت 1:58
8 views
51598

مردم سلماس در سالروز شهادت امام صادق (ع) به عزاداری پرداختند

به گزارش خبرنگار ایرنا، مردم ولایتمدار شهرستان سلماس با به راه انداختن دسته های عزاداری و کاروان های غم در سالروز شهادت امام صادق (ع) به سوگ نشستند.
به همین مناسبت مردم سلماس در شب و روز شهادت امام صادق(ع) با حضور در مساجد، حسینه ها و تکایا در سوگ رئیس مذهب تشیع به سینه زنی و عزاداری پرداختند.
از ساعات اولیه روز شنبه اقشار مختلف مردم شهر سلماس با برنامه از قبل تعیین شده در میدان اصلی شهر تجمع کردند و با تشکیل دسته های سینه زنی و زنجیر زنی به سمت خیابان امام به راه افتادند.
عده ای از مردم خداجو و ولایتمدار شهر سلماس نیز با توزیع شربت و شیرینی از عزاداران امام صادق(ع) پذیرایی کرده و ارادت خود به اهل بیت(ع) را ابراز کردند.
روحانیان و طلبه های حوزه علمیه امام علی(ع) سلماس نیز با پیوستن به عزداران امام صادق(ع) در سوگ امام، مقتدا و استاد خود اشک ماتم ریختند.
عده ای دیگر از مردم موحد شهرستان سلماس هم شب شهادت این امام همام با برپایی مراسم تعزیه خوانی شهادت امام جعفر صادق(ع)، عشق و ارادت خود را به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نشان دادند.
امام ششم شیعیان، در هفدهم ربیع الاول سال 83 هجری قمری در مدینه چشم به جهان گشود.
پدرش امام محمد باقر(ع) و مادرش ام فروه بودند.
در سال 114 هجری در سن 31 سالگی به امامت رسیدند.
دوران امامت آن حضرت مصادف با اواخر حکومت امویان و اوایل حکومت عباسیان بود.
سرانجام امام صادق(ع) بر اثر توطئه های منصور عباسی در 25 شوال سال 148 هجری مسموم و در 65 سالگی شهید شده و در قبرستان بقیع در مدینه به خاک سپرده شد.
شهرستان سلماس در 85 کیلومتری ارومیه مرکز آذربایجان غربی قرار دارد.
7127/1905

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)