۱۶ مرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۷:۳۲
10 views
52179

مرحله جدید جمع آوری معتادان متجاهر تهران این هفته آغاز می شود/پیش بینی جمع آوری شش هزار معتاد

محمدرضا آذرنیا عصر شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه جلسه کمیته جمع آوری معتادان متجاهر قرارگاه ساماندهی آسیب های اجتماعی استان تهران فردا تشکیل می شود افزود: این جلسه به منظور هماهنگی لازم برای اجرای این طرح برگزار خواهد شد.
وی پیش بینی کرد که در مرحله جدید این طرح حدود شش هزار معتاد متجاهر از سطح شهر تهران جمع آوری شوند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران با اشاره به تعهد شهرداری پایتخت برای تامین هزینه درمان و نگهداری معتادان متجاهر تصریح کرد: شهرداری تهران متعهد شده که نگهداری و تامین هزینه درمان(سم زدایی) حدود دوهزار معتاد متجاهر را برعهده بگیرد.
آذرنیا افزود: هزینه درمان و نگهداری حدود چهار هزار معتاد متجاهر نیز از محل اعتبارات ستاد مبارزه با مواد مخدر با مشارکت استانداری تهران تامین خواهد شد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا در خصوص محل نگهداری زنان معتاد جمع آوری شده در این طرح گفت: دو مرکز ماده ۱۵(مراکز ارائه دهنده خدمات درمانی و کاهش آسیب افرادی که به نحوی دچار اعتیاد به مواد مخدر یا روانگردان هستند) در مجموع با ظرفیت نگهداری ۱۰۰ نفر برای نگهداری و درمان بانوان معتاد درنظرگرفته شده است.
پیش از این کمپ شفق به عنوان نخستین مرکز نگهداری زنان معتاد متجاهر درنظر گرفته شده بود که در اردیبهشت ماه سال جاری با توجه به ظرفیت بالای آن و محدود بودن شمار معتادان زن جمع آوری شده به مرکزی برای نگهداری مردان معتاد متجاهر، تغییر کاربری داد.
این کمپ که با پشتیبانی شهرداری تهران بازسازی و تجهیز شده زیر پوشش شورای مبارزه با مواد مخدر استان قرار دارد و در محدوده شورآباد کهریزک واقع است.
۱۳۷ کمپ و مرکز درمانی دولتی و خصوصی در سراسر استان وظیفه نگهداری و سم زدایی مردان معتاد متجاهر را برعهده دارند.
آذرنیا خاطرنشان کرد: معتادان جمع آوری شده پس از اینکه دوره سم زدایی و درمانی خود را در مراکز و کمپ های نگهداری به پایان می رسانند، به مراکز کارآفرینی و توانمندسازی بهاران شهرداری تهران منتقل خواهند شد.
شهرداری تهران سال گذشته متعهد شد که با ایجاد ۴۴ مرکز کارآفرینی و توانمندسازی بهاران در ۲۲ منطقه پایتخت، معتادان متجاهر را پس از سم زدایی و درمانی در کمپ ها، اسکان و زیر پوشش قرار دهد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان تهران افزود: ساماندهی معتادان متجاهر شهر تهران همچنان در دستور کار این شورای قرار دارد.
به گزارش ایرنا مرحله نخست طرح جمع آوری معتادان متجاهر و کارتن خواب شهر تهران در دهم آذرماه سال ۹۴ با ابلاغ استاندار و موافقت دادستان تهران توسط نیروی انتظامی در نقاط مختلف پایتخت انجام شد.
در همین ارتباط قرارگاه هماهنگی ساماندهی آسیب های اجتماعی استان تهران از شهریور ماه سال گذشته با مسئولیت استاندار و عضویت شهرداری، سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، نیروی انتظامی و سایر دستگاه های مرتبط آغاز به کار کرد و جمع آوری معتادان متجاهر پایتخت به خصوص زنان معتاد یکی از اولویت های آن اعلام شد.
مرحله دوم این طرح ۲۴ فروردین ماه سال جاری با جمع آوری ۵۵۰ معتاد متجاهر مرد از حاشیه بزرگراه های مدرس، چمران، همت و منطقه شوش تهران آغاز شد.
تهرام**۲۰۷۹//۱۶۲۵

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)