1 آگوست 2016 , ساعت 0:02
7 views
51684

مدیرکل بحران خوزستان: دوشنبه ساعت اداری در خوزستان به دلیل گرمای هوا دو ساعت کاهش می یابد

هاشم بالدی یکشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تصمیم در پی مصوبه اخیر ستاد مدیریت بحران استانداری مبنی بر کاهش ساعات اداری در خوزستان و با هدف کاهش مصرف انرژی اتخاذ شده است.
وی افزود:بر اساس پیش بینی های هواشناسی خوزستان، فردا (دوشنبه) در تعدادی از شهرستان ها دمای هوا به بیش از 49 درجه می رسد اما برای مدیریت مصرف انرژی مقرر شد ساعت کاری در همه شهرهای استان تا ساعت 13 کاهش یابد.
این برای نخستین بار است که ساعت کاری اداری در خوزستان به دلیل گرمای هوا کاهش می یابد.
پیش از این با وجود درخواست های مردمی هیچگاه دمای 49 و 50 درجه جزو دمای بحرانی به حساب نیامده بود.
تعطیلی به دلیل گرد و غبار شدید البته در خوزستان در حداقل هشت سال گذشته سابقه داشته است.
طبق پیش بینی اداره کل هواشناسی، دمای هوا در 11 شهرستان فردا بین 49 تا 51 درجه سانتیگراد خواهد بود.
بر این اساس بیشترین دمای هوای فردا در شوش 51 سانتیگراد، اهواز، آبادان، بستان و دزفول به 50 سانتیگراد و امیدیه و شوشتر، ماهشهر، آغاجاری و گتوند به 49 درجه سانتیگراد می رسد.
اطلاعیه هواشناسی استان همچنین نشان می دهد امروز در آبادان، اهواز، بستان، رادار اهواز، دزفول و ماهشهر به 49 و شوش به 50 درجه سانتیگراد افزایش یافته است.
خوزستانی ها از اواخر تیرماه با افزایش دما و شرجی شدید مواجه بوده اند به طوری که دمای 53 درجه برای نخستین بار در خوزستان در تعدادی از شهرها ثبت شدو رطوبت نیز در برخی نقاط تا بیش از 95 درصد رسید.
مدیریت بحران استانداری خوزستان دوم مرداد امسال برای نخستین بار کاهش ساعات اداری در روزهایی که دما به بالای 49 درجه می رسد را با هدف کاهش مصرف انرژی به تصویب رساند.
بر اساس پیش بینی هواشناسی، از یک روز قبل برای کاهش زمان کاری و تعطیلی اداره ها تصمیم گیری می شود.
ساعت کاری در خوزستان فردا دوشنبه از از 6:30 دقیقه تا 13 خواهد بود.
پیش از آغاز فصل گرما ساعت کاری در خوزستان از 7:15دقیقه تا 15 و 45 دقیقه بوده که از 17 خرداد امسال به6:30 دقیقه تا 14:45 دقیقه کاهش یافته بود.
7151/6065

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)