3 اکتبر 2016 , ساعت 12:30
4 views
61

فیلم رستاخیز محرم اکران نمی‌شود

به گزارش افکارنیوز،

حجت الله ایوبی، رییس سازمان سینمایی این مسئله را در حالی در مراسم رونمایی از دومین مجموعه آثار برگزیده سینمای مقاومت  گفت که پیشتر وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی از بلا مانع بودن اکران این فیلم سخن گفته بود.

ایوبی در این خصوص توضیح داد بنای ما بر این است که ابتدا موانع فیلم را رد کنیم و سپس به اکران آن برسیم.

ایوبی افزود: مشکل این فیلم تنها نمایش چهره حضرت ابوالفضل نبوده و در درجه اول باید با تهیه‌کنندگان و کارگردان فیلم به توافق برسیم و هنوز آن توافق اولیه صورت نگرفته است. گام بعدی چگونگی اکران است که مسئله بعدی خواهد بود.

رئیس سازمان سینمایی تصریح کرد مسئله اصلی فیلم این است که رستاخیز یک سال است اکران نشده و تعلیق شده است و پیش از اکران باید مسائل مالی و حقوقی و خسارتهای آن حل شود. در حال حاضر به جمع‌بندی نهایی برای اکران نرسیدیم.

ایوبی خاطرنشان کرد فکر می‌کردم که قبلاً از محرم مشکلات فیلم رستاخیز حل شود؛ اما خیلی بعید می‌دانم که فیلم به زودی به اکران برسد.

علی جنتی پیشتر گفته بود :‌«رستاخیز» می‌تواند اکران شود. شکایت‌هایی در این زمینه شده و تقاضای تجدید نظر داشته‌اند که در این رابطه دیوان عدالت اداری و دادگاه عمومی می‌توانند تصمیم بگیرند...اکران فیلم «رستاخیز» از نظر ما مانعی ندارد. اگر پوشاندن چهره حضرت عباس (ع) به میزان فروش آن لطمه بزند در این صورت آن‌ها می‌توانند به دادگاه عدالت اداری و عمومی مراجعه و ادعای خسارت کنند.

Let's block ads! (Why?)