30 جولای 2016 , ساعت 21:31
12 views
51581

فرمانده یگان های ایرانی در روسیه: روابط نیروهای مسلح دو کشور توسعه می یابد

به گزارش ایرنا، سردار معدنی عضو هیات عالی داوری این رقابت ها امروز (شنبه) در گفت وگو با خبرنگاران در مرکز نظامی آلابینو نزدیک مسکو پس از مراسم گشایش رقابت های رزمایشی روسیه گفت: برگزاری مسابقات نظامی مانند برنامه های کنونی که در روسیه و قزاقستان تدارک دیده شده است به تحکیم همکاری های بین المللی ارتش های کشورهای شرکت کننده یاری می رساند.
فرمانده نیروهای ایرانی در مصاحبه خود که از سوی خبرگزاری ایتارتاس روسیه بازتاب یافته، تاکید کرد: اطمینان داریم این رقابت ها روابط و همکاری های نظامیان دو کشور را تحکیم بیشتری می بخشد.
وی با بیان اینکه ایران برای نخستین بار در این رقابت ها که دومین دوره آن در حال برگزاری است حضور دارد، گفت: نیروهای ایرانی با آمادگی خوب در مسابقات شرکت می کنند و رزمایش نیز با حضور زبده ترین نیروهای کشورهای مختلف در سطح بالایی برگزار می شود که همه گروه ها برای برتر شدن تلاش می کنند و یگان های جمهوری اسلامی نیز امیدوارند بتوانند نتایج خوبی کسب کنند.
مراسم رسمی گشایش رقابت های نظامی روسیه با حضور 57 گروه زبده از 17 کشور از جمله هفت تیم ایرانی امروز (شنبه) با حضور ارتشبد سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در منطقه نظامی آلابینو نزدیک مسکو با رژه یک گروه از نیروهای شرکت کننده ایران برگزار شد.
واحدهای زبده نیروهای مسلح ایران متشکل از حدود 200 نیرو از سپاه پاسداران، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی در رشته های مختلف این رزمایش دو هفته ای شرکت می کنند که در شهرهای مختلف روسیه و همچنین قزاقستان در شرایط شبه جنگی برگزار می شود.
براساس برنامه اعلام شده، نیروهای ایرانی در رشته های تانک، یورش، هوابرد،دریایی، غواصی عمیق و کوهستان شرکت دارند.
بنا به اعلام وزارت دفاع روسیه، افزون بر این کشور و قزاقستان به عنوان میزبان، نیروهای منتخب چین با مجموعه ای از انواع جنگ افزارهای پیشرفته، ونزوئلا، ارمنستان، مغولستان، صربستان، کویت، قرقیزستان، تاجیکستان، هند، پاکستان، بلاروس، یونان، جمهوری آذربایجان، مصر، نیکاراگوئه، آنگولا و زیمبابوه در رقابت ها شرکت دارند که برای کسب برترین جایگاه ها در 23 رشته تلاش خواهند کرد.
مسیرامن با شرکت واحدهای مهندسی رزمی، تعمیر جنگ افزارها، پزشکی جنگی، آسمان پاک با واحدهای دفاع هوایی، کلید آسمان (پدافند موشکی)، هوا برد دریایی، عملیات تجسسی، تدارکات و آشپزخانه جنگی، توپخانه ای، رانندگی نفربرها و خودروهای زرهی، عملیات با تانک، یورش با شرکت خودروها و نفربرهای زرهی، فرود هوابرد و هوابرد دریایی رشته های مختلف رقابت های جنگی روسیه هستند.
نخستین دوره بازی های نظامی بین المللی به ابتکار شویگو وزیر دفاع روسیه سال 2015 در 11 میدان واقع در سه منطقه نظامی این کشور با حضور 1200 نیرو از 16 کشور برگزار شد.
اروپام 391 ** 1516

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)