15 سپتامبر 2016 , ساعت 0:07
10 views
55122

فرمانده پلیس راه خوزستان:52 درصد تصادفی ها در بیمارستان فوت می کنند

به گزارش ایرنا سرهنگ رضا دولتشاهی عصر چهارشنبه در نشست کمیته ایمنی راه های استان که در سالن جلسات استاندار برگزار شد، اظهار کرد: بالا بودن شدت تصادف و نبود امکانات بیمارستانی و امدادی می تواند علت مرگ تصادفی ها در راه انتقال یا بیمارستان باشد.
وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون مجموع تصادفات این استان نسبت به مدت مشابه پارسال یک درصد افزایش داشته است افزود: تصادفات منجر به فوت 12 درصد ، جرحی 13 درصد و خسارتی سه درصد افزایش داشته است.
دولتشاهی اضافه کرد: بیشترین تصادفات استان در محورهای ایذه- دهدز، امیدیه- دیلم، اهواز- مسجدسلیمان، بهبهان- رامهرمز، اندیمشک- شاوور و اهواز- حمیدیه اتفاق افتاده است.
وی سبقت غیرمجاز، سرعت غیرمجاز، انحراف به چپ و نبستن کمربند ایمنی را بیشترین تخلفات رانندگی در این مدت عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال تا کنون مجموع برخورد با تخلفات 6 درصد و از نظر میزان جرایم رانندگی 183 درصد افزایش داشته ایم .
عضو کمیته ایمنی راه های استان خوزستان با اشاره به افزایش سه درصدی ضبط گواهینامه خودرو و افزایش 174 درصدی توقیف خودرو در این مدت اظهار کرد: امسال 10 هزار دستگاه خودرو و چهار هزار دستگاه موتور توقیف شده است.
وی گفت: واژگونی با 26 درصد بیشترین علت تصادفات است که 70 درصد آنها منجر به فوت می شود.
وی اظهار کرد: بیشترین علل تصادف، عدم توجه به جلو، خستگی و خواب آلودگی و تخطی از سرعت مطمئنه بوده است.
به گفته وی بیشترن تصادفات در ساعت 10 صبح تا 18 عصر به وقوع پیوسته است.
رئیس پلیس راه استان همچنین بیشترین مشکل را در تصادفات رانندگی، فرهنگ رانندگی دانست و افزود: در صورت اختصاص اعتبار می توانیم اقداماتی در راستای کاهش تصادفات انجام دهیم.
به گفته وی با توجه به نبود اقدامات آموزشی و فرهنگسازی، در حال حاضر تنها راه کاهش تصادفات برخورد سلبی و قوه قهریه است.
وی نصب دوربین های سرعت سنج و تامین امکاناتی برای پوشش راه های فرعی و روستایی را از راهکارهای کاهش تصادفات در استان عنوان کرد.
دولتشاهی با اشاره به استقرار 15 پاسگاه و 6 ایستگاه در سطح جاده ای استان اظهار کرد: 70 خودرو کسری داریم که معادل 39 درصد کمبود خودرویی است.
وی افزود: هم اکنون 12 دوربین ثابت و 10 دوربین لیزردار در استان فعال است در حالی که 147 دوربین ثابت و 60 دوربین لیزردار در استان نیاز داریم.
7151/6064

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)