3 اکتبر 2016 , ساعت 16:31
23 views
5

فرمانده انتظامی قم: پیشرفت های اقتصادی و اجتماعی در سایه امنیت امکان پذیر است

به گزارش ایرنا، سردار کاظم مجتبایی روز دوشنبه در جلسه مشترک شورای اداری استان قم با فرماندهان نیروی انتظامی استان در مجتمع فرهنگی، آموزشی عمار فرماندهی انتظامی قم، افزود: امروز امنیت با جامعه پذیری مردم، برخورداری از اقتصاد مولد و روابط سیاسی کارآمد تعریف می شود؛ دیگر امنیت تنها سرکوب مجرمان و برگرداندن اموال مسروقه نیست.
وی بیان کرد: اقتدار پلیس در برخورد با مجرمان پا برجاست اما بیش از 90 درصد مردم نیازمند رفتاری علم مدار و مبتنی بر اخلاق از طرف پلیس هستند، بنابراین پلیس استان به دنبال ایجاد امنیتی مبتنی بر بهره گیری از سطوح مختلف اجتماع و ظرفیت های دستگاه های اجرایی است.
وی ادامه داد: لازم است هر دستگاهی سهم خود را برای تامین امنیت استان بشناسد و مسئولیت آن را قبول کند و با این کار به پلیس در ایجاد امنیت پایدار یاری رساند.
مجتبایی با اشاره به این که برای پلیس قم ایجاد احساس امنیت روانی در میان مردم اهمیت دارد، گفت: امروز پلیس استان قم در آمارهای کشوری ناجا رتبه برتر را در اختیار دارد و میان مردم و ماموران نیروی انتظامی احترام و اعتماد مطلوبی مشاهده می شود.
وی افزود: پلیس قم از همه ظرفیت های نهادهای پژوهشی هم چون حوزه و دانشگاه برای حفظ ارزش ها و هنجارهای اجتماعی و تحقق امنیت پایدار استقبال می کند و از همه قشرهای اجتماع می خواهد در تامین امنیت به پلیس کمک کنند.
وی در ادامه با اشاره به عملکرد مناسب پلیس قم در برخورد با جرائم، گفت: انهدام 95 باند سرقت، متلاشی ساختن 35 باند مواد مخدر، انجام 289 هزار عملیات و ارائه مشاوره به بیش از 14 هزار تن تنها بخشی از اقدام های فرماندهی انتظامی استان قم در سال گذشته است.
این جلسه به مناسبت هفته نیروی انتظامی و با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
نهم تا پانزدهم مهرماه به عنوان هفته نیروی انتظامی نامگذاری شده است.
/7405/ 1175 خبرنگار: سید محمد ابراهیم جنابان** انتشار دهنده: رضا علیمحمدی

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)