۱۴ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۸:۲۵
10 views
5

عبور از مرز بدون گذرنامه و ویزا برای اربعین ممنوع است/مرز مهران محدودیت دارد

سردار مهدی معصوم بیگی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار انتظامی ایرنا افزود: ۱۴ محل در سطح کشور با همکاری دولت عراق به منظور ارایه گذرنامه و ویزا به شهروندان فعال شده است.
وی ادامه داد: گذرنامه به فوریت در اختیار مردم قرار می گیرد بر این اساس شهروندان حتما نسبت به دریافت گذرنامه اقدام کنند چرا که وقتی برای زیارت و امر مقدسی راهی می شویم باید الزامات قانونی را رعایت کنیم که این خواسته همه مراجع و امری شرعی است.
معصوم بیگی از شهروندان خواست تا همکاری لازم را از نقطه شروع سفر به کربلا تا مرزها به دلیل تراکم جمعیت با ماموران و پلیس داشته باشند.
وی تاکید کرد: گاهی تراکم مرزها افزایش می یابد یا آن سوی عراق، ظرفیت پذیرش وجود ندارد یا اتفاقی افتاده است که تمام این موارد را به مردم اعلام می کنیم براین اساس باید همکاری لازم را با ما داشته باشند و برای سفر عجله نکنند.
جانشین رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی در عین حال به محدود بودن ظرفیت مرز مهران هم اشاره کرد.
وی در این خصوص اظهار کرد:مردم از سمت مرز چذابه و شلمچه برای رفتن به کربلا اقدام کنند که ظرفیت مناسبی برای آن تعیین شده است چرا که به وجود تلاش های خوب دستگاه های مسئول و نیروی انتظامی، ظرفیت مرز مهران محدود است؛ به همین دلیل به مردم توصیه می شود از طریق مرزهای شلمچه و چذابه راهی سفر کربلا شوند.
معصوم بیگی گفت: از سوی دیگر توصیه می شود مردم از ظرفیت ریلی برای این سفر استفاده کنند چرا که ضمن هماهنگی با راه آهن کشور، این ظرفیت توسعه یافته است و از طرفی خطوط ریلی راحت تر و کم خطر تر است.
به گزارش ایرنا ، حدود ۲ میلیون زائر ایرانی در مراسم اربعین حسینی حضور داشتند.
اجتمام(۳)۹۱۰۵**۱۷۷۶
خبرنگار: معصومه نیکنام**انتشار دهنده:لیلا خطیب زاده

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)