24 آگوست 2016 , ساعت 13:26
7 views
53843

ضرورت بیمه زائران اربعین حسینی قبل از خروج از کشور

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، حسین ذوالفقاری تاکید کرد که رفت و آمد از مرز برای مراسم اربعین حسینی تنها با مدارک قانونی امکان پذیر خواهد بود.
وی درباره تسهیل تردد زائران در اربعین حسینی امسال اظهار کرد: نقاط ضعف برگزاری مراسم اربعین در سال گذشته شناسایی شده و اقداماتی هم در راستای رفع آنها به عمل آمده است همچنین با افزایش یک پایانه مرزی دیگر در این ایام، تردد زائران با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.
معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور افزود: امسال همچنین طرحی برای ساماندهی و اعزام کاروانی یا گروه های 20 تا 30 نفره زائران در دستور کار است، اجرای این طرح نقش بسزایی در تسهیل تردد و افزایش امنیت زوار خواهد داشت .
ذوالفقاری همچنین خاطرنشان کرد: رایزنی هایی با مقامات عراقی از ابتدای سال برای تکمیل زیرساخت های آن سوی مرز انجام شده است که امیدواریم امسال با قدرت بیشتری به خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی بپردازیم.
وی وضعیت امنیت مرزهای کشور را با وجود اوضاع نابسامان و توطئه های استکبار در کشورهای همسایه، مناسب دانست و افزود: بخشی از این امنیت را مدیون مرزبانانی هستیم که در سخت ترین شرایط و با اعتقاد راسخ از مرزها حراست می کنند.
معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور با اشاره به پوشش نقاط مرزی، ادامه داد: رشد خوبی در این حوزه داشته ایم اما لازم است مرزبانی از لحاظ اعتبارات و ساختار تقویت شود که ما در وزارت کشور این موضوع را به طور جدی دنبال می کنیم.
ذوالفقاری وجود زیرساخت های مناسب از جمله جاده های مرزی را لازمه حضور مرزبانان و انسداد کامل نوار مرزی دانست و گفت: احداث جاده های مرزی با همکاری نیروی زمینی سپاه به خوبی انجام شده است.
این مقام انتظامی اظهار امیدواری کرد که با اختصاص بودجه های پیش بینی شده شاهد سرعت بیشتر این حوزه باشیم.
اجتمام(1)9105**1776

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)