9 اکتبر 2016 , ساعت 12:48
21 views
5

صاحبان 442 هکتار بافت فرسوده رفسنجان تسهیلات نوسازی دریافت می کنند

به گزارش ایرنا حمید ملانوری روز یکشنبه در نشست بازآفرینی شهری در فرمانداری رفسنجان افزود: متقاضیان نوسازی بافت فرسوده در رفسنجان می توانند این تسهیلات را با بازپرداخت هشت تا 9 درصد و به میزان هر واحد 300 میلیون ریال دریافت کنند.
وی ادامه داد: ساخت مراکز آموزشی نیز در بافت های فرسوده دیده شده و مدارس نیز با مشارکت خیرین در این مناطق احداث می شود.
وی تصریح کرد: بافت شهری مناطق فرسوده شهرستان رفسنجان از نظر مسائل فرهنگی و اجتماعی ضعیف است بنابراین در ستاد بازآفرینی به کمک ادارات از جمله راه و شهرسازی، شهرداری، ادارات برق، گاز و غیره نیازمندیم.
فرماندار رفسنجان افزود: رستم آباد و رحمت آباد مناطقی هستند که جزء بافت فرسوده محسوب می شوند و باید احیا شوند و مراکز بهداشتی، نیروی انتظامی و غیره نیز در این مناطق مستقر شوند.
شهردار رفسنجان نیز گفت: متقاضیان ساخت و ساز و یا نوسازی مسکن از خرداد سال جاری به منظور احیای بافت های فرسوده در شهر رفسنجان و برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شدند.
علی اکبر پورمحمدی اظهار کرد: 282 واحد مسکن در بافت های فرسوده شهر رفسنجان از اول سال جاری تاکنون به بانک ها معرفی شده و تسهیلات دریافت کرده اند.
وی افزود: تاکنون در مجموع برای ساخت و ساز یا نوسازی واحدهای فرسوده شهر رفسنجان بیش از 84 میلیارد ریال تسهیلات واگذار شد.
وی با اشاره به اینکه بازپرداخت تسهیلات 15 ساله نوسازی بافت فرسوده با سود 16 درصد است بیان کرد: متقاضیان بایستی 9 درصد سود پرداخت کنند و مابقی سود را دولت پرداخت می کند.
وی افزود: 8 منطقه شهری رفسنجان از جمله کوی شهید جهاندیده، فیض آباد، قاسم آباد، رحمت آباد و غیره در این شهر به عنوان بافت فرسوده تعریف شده اند که در این مناطق به متقاضیان ساخت مسکن و نوسازی تسهیلات ارائه می شود.
وی در مورد ساخت سالن ورزشی در شهر رفسنجان نیز گفت: ساخت این سالن با کمک شهرداری و مجتمع مس انجام می شود.
وی گفت: برای اتمام این سالن چهار میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی هزینه می شود.
شهردار رفسنجان تصریح کرد: زمینی به مساحت هزار و 430 مترمربع از سوی شهرداری رفسنجان برای ساخت زورخانه اهدا شده که برای ساخت این واحد ورزشی نیاز به جذب اعتبار از سوی خیرین و یا نهادهای دیگر است.
پورمحمدی بیان کرد: برای ساخت خانه فرهنگ در منطقه رحمت آباد نیز نیازمند اعتبار هستیم.
خبرنگار: مریم رضایی ** انتشاردهنده: نجمه حسنی
7433/3029

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)