7 آگوست 2016 , ساعت 16:19
10 views
52278

شهید صارمی قربانی افکار منحط شد/لازمه پیشرفت و ترقی جامعه، نقد منصفانه است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین عباس دانشی روز یکشنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران، افزود: افکاری که ریختن خون را حق و جهاد می دانند، شهید صارمی را ناجوانمردانه ترور کرد و حادثه تلخی را برای کشور رقم زد.
وی تصریح کرد: امروز نیز خبرنگاران آزاد دنیا در چنگال همین تفکر منحط، محکوم به مرگ می شوند.
وی با بیان این که این افکار به نام اسلام جنایت می کنند، ادامه داد: همین وقایع تفاوت مکتب اهل بیت(ع)، جایگاه بلند معارف و غنای احادیث شیعی را با سایر مکاتب مشخص می کند.
دانشی تاکید کرد: اگر شیعه نباشد، حوزه علمیه قم نباشد و انتشار معارف اهل بیت(ع) نیز نباشد چگونه می توان همه حیثیت اسلام را در دنیا از بین ببرد؛ اگر امروز آبرویی برای اسلام است از شهر قم و اخباری است که خبرنگاران روایت می کنند.
وی خطاب به خبرنگاران با تاکید بر این که نقد و انتقاد کار شماست، گفت: کسی نباید از این فضا رنجشی داشته باشد؛ جامعه ای که نقد نداشته باشد این جامعه در رکود و خموشی می ماند.
وی اضافه کرد: لازمه پیشرفت، ترقی و تعالی در جامعه زنده و بانشاط نقد و بررسی منصفانه رویدادها و حوادث است که خبرنگاران طلایه دار آن هستند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم ادامه داد: کسی که ما را نقد کند و منصفانه بنویسد، مورد تقدیر و ستایش ما قرار می گیرد، ولی در کنار نقد خبرنگاران باید از خدماتی که در همه بخش های عمرانی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی صورت می گیرد نیز اطلاع رسانی کنند.
وی گفت: شفاف سازی، قانونمند حرکت کردن و حرکت بر مسیر دانایی و بصیرت تلاشی است که در معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رقم خورده است.
وی با انتقاد از برخی رسانه ها در خصوص عدم پوشش برخی رویدادهای فرهنگی، گفت: بزرگ ترین نمایشگاه کتاب استان قم بهمن ماه سال گذشته رقم خورد و انتظار می رفت رسانه ها از این واقعه گزارش هایی تهیه کنند و این طور نشد.
دانشی افزود: فروش بی سابقه بلیت برای تئاتری در قم، نخستین جشنواره مد و لباس، تشکیل انجمن مفاخر و شورای عالی هنر استان از دیگر رویدادهایی بود که انتظار داریم بیشتر مورد توجه خبرنگاران قرار گیرد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 264 رسانه خبری در قم فعالیت می کند، گفت: در دولت تدبیر و امید 150 تن از خبرنگاران بیمه شدند
وی همچنین گفت: پایگاه های خبری بدون مجوز فیلتر می شوند و مسوولان رسانه ها باید برای شناسنامه دار کردن و مجوزدار کردن سایت و پایگاه خبری اقدام کنند.
دانشی تاکید کرد: تا اول مهر امسال حتما باید خانه مطبوعات دوره جدید در استان تشکیل شود.
هفدهم مرداد ماه سال 1377، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، به همراه هشت تن از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسید. به همین مناسبت، شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.
آیین تجلیل از خبرنگاران با مشارکت استانداری قم، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات در تالار شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد؛ در این آیین سید مهدی صادقی استاندار قم و جمعی از مسوولان استانی حضور داشتند.
/2085/ 6133/

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)