۱۰ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۰:۰۶
6 views
56127

شجاعت و ایثار در کنار تجهیزات و قدرت جسمانی از شاخصه های آتش نشانان است

به گزارش ایرنا ، حمید حاج بیگی روز جمعه در مراسم هفتمین دوره رقابت های ورزشی اتش نشانی و نجات فرودگاهی که به مناسبت هفتم مهرماه سالروز ایمنی و آتش نشانی در فرودگاه کیش برگزار می شود ،این روز را به تمام فعالان صنعت حمل و نقل هوایی تبریک گفت.
وی با بیان اینکه شجاعت و ایثار در کنار مقوله انسانی و تجهیزات برای آتش نشانان مهم است اظهار کرد :ازمهمترین مقوله انسانی این است که آتش نشان باید دارای هوش ، قدرت ، تصمیم گیری ، قدرت جسمانی بالا باشد .
حاج بیگی افزود: ایمنی در صنعت حمل و نقل هوایی یکی از مقوله های مهم در سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه های ناوبری هوایی ایران است وهمه فعالیت های که در این صنعت صورت می گیرد منجر به پروازی ایمن می شود.
مدیر کل اداره ایمنی و آتش نشانان فرودگاههای کشور به یکی از شاخص های ایکائو( سازمان بین المللی هوانوردی ) برای نیروی آتش نشان در موارد ضروری اشاره کرد و افزود: آتش نشانان باید در زمان کمتر از سه دقیقه خود را به محل حادثه رسانده و حریق را تحت کنترل خود در آورند.
وی گفت: زمانی که آتش نشانان باید در فاصله کمتر از سه دقیقه در محل حادثه حاضر شوند، لازم است استانداردها ، تجهیزات و امکانات با قابلیت های ویژه ای نیز برای آنان در نظر گرفته شود.
مدیر کل اداره ایمنی و آتش نشانان فرودگاههای کشورگفت :این شاخص ها سبب شده که اهمیت ویژه ای به بحث صنعت ایمنی و آتش نشانی در هوانوردی داده شود .
حاج بیگی اظهار داشت : تجهیزاتی که این آتش نشانان استفاده می کنند باید متمایز با دیگر تجهیزات اتش نشانی در سراسر کشور باشد ، زمانی که آتش نشانان باید در فاصله کوتاه در محل حادثه حاضر شوند پس نیازمند اتومبیل ویژه و استاندارد فرودگاهی هستند .
وی به استانداردهای ایکائو اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در فرودگاه بین المللی کیش نیز شاهد این استانداردها هستیم.
حاج بیگی هدف از برگزاری این رقابتها در میان آتش نشانان فرودگاهی را بالا بردن قدرت جسمانی در مواقع ضروری عنوان کرد و گفت : با برنامه ریزی های انجام شده فرودگاهای کشور سالانه دو رقابت برگزار خواهند کرد .
وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا بتوان رقابت هایی میان آتش نشانان فرودگاهی و سراسر کشور برگزار کرد .
*صنعت هوانوردی بدون ایمنی معنا ندارد
به گزارش ایرنا مدیر کل فرودگاه بین المللی جزیره کیش نیز در این مراسم با تبریک روز آتش نشان به سربازان ایمنی فرودگاه گفت:در صنعت هوانوردی انگشت اشاره به سمت ایمنی است و صنعت هوانوردی بدون آن معنا ومفهومی ندارد.
عزت الله محمدی با تاکید بر اینکه هر پروازی قبل از ترک فرودگاه باید صد درصد ایمن باشد گفت : این ایمنی ثمره تلاش و از جان گذشتگی کسانی است که در این مسیر زحمت می کشند .
وی با ابراز خرسندی از اینکه فرودگاه جزیره کیش میزبان این دوره از رقابت ها است گفت : حضور این افراد در کنار یکدیگر در تبادل و انتقال تجارب شرکت کنندگان بسیار مهم و تاثیر گذار است و سبب ارتباط و تعامل بیشتر میان دیگر فرودگاه های کشور نیز می شود.
محمدی اظهار داشت: تمامی نیروها در فرودگاه تلاش می کنند تا با ایجاد امنیت بیشتر، مردم با خاطر آسوده و بدون دغدغه سفرهای خود را به انجام برسانند.
هفتمین دوره رقابت های ورزشی و مهارتی آتش نشانان فرودگاههای کشور امروز با حضور حمید حاج بیگی مدیر کل ایمنی و آتش نشانی فرودگاههای کشور، اسماعیل موسوی مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاههای منطقه آزاد کیش ، عزت الله محمدی مدیر کل فرودگاه بین المللی کیش ، سرهنگ اسدالله بهجت فرمانده انتظامی فرودگاه کیش، سروان رحیمی از سپاه کیش و جمعی از مسئولان جزیره برگزار شد.
این رقابت ها به مناسبت هفتم مهر روز ایمنی و آتش نشانی از امروز به مدت سه روز در فرودگاه جزیره کیش در حال برگزاری است .
۱۶۳۰*۱۶۴۱ مریم زباندان – امیر برزی


انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)