27 جولای 2016 , ساعت 13:48
12 views
51350

سمن های زنجان تا پایان شهریور سال جاری صاحب خانه می شوند

مسیح الله سلطانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی انتخاباتی که برای تعیین اعضای هیات مدیره خانه سمن ها (سازمان های مردم نهاد) برگزار می شود، تعدادی از تشکل ها با رای اعضا، به عنوان اعضای هیات مدیره خانه سمن های استان زنجان انتخاب می شوند و یک نفر نیز توسط اعضای منتخب به عنوان مدیرعامل این خانه معرفی می شود.
وی ادامه داد: در زمان حاضر چند محل به منظور استقرار خانه سمن های استان و نیز تشکیل جلسات تشکل های مردمی در نظر گرفته شده است که با بررسی های تکمیلی، یکی از آن ها در اختیار خانه سمن های استان قرار می گیرد.
سلطانی از برگزاری نمایشگاه توانمندی های سازمان های مردم نهاد زنجان همزمان با هفته دولت خبر داد و افزود: این نمایشگاه که در محل موزه کارخانه کبریت دایر می شود به منظور معرفی سمن ها و تقویت ارتباط مردم با آنها طراحی شده است.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان گفت: در زمان حاضر بالغ بر 250 سمن در سطح استان زنجان فعال هستند که زمینه فعالیت حدود 25 درصد آن ها، امور خیریه است.
وی با بیان اینکه 20 درصد سمن های استان در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی فعالیت دارند، افزود: سمن های فعال در حوزه محیط زیست با هفت تشکل کمترین تعداد در زنجان را دارند.
سلطانی بر ضرورت تمرکز بر توانمندی، قابلیت و ظرفیت های سمن های فعال در استان زنجان تاکید کرد و افزود: در این استان سازمان های مردم نهاد غیر دولتی حرکت های رو به جلویی دارند و در حوزه های گوناگون فرهنگی و اجتماعی فعالیت های قابل توجهی را انجام می دهند.
7312/6085

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)