5 اکتبر 2016 , ساعت 22:48
9 views
5

سرلشکر سلیمانی: شهید حاج حسین همدانی خود یک لشکر بود

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، این مطلب را سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی در مراسم نخستین سالگرد شهید حاج حسین همدانی و آیین شهدای مدافع حرم که در مسجد پیامبر اعظم(ع) شهرک شهید محلاتی برگزار شد، عنوان کرد.
وی ادامه داد، من آخرین لحظه ای که شهید حاج حسین همدانی را دیدم، تقریبا چند ساعت قبل از شهادتش بود، در آن لحظات بود که من یک حالت جوانی در او دیدم.
فرمانده سپاه قدس توضیح داد، این شهید والامقام و این رزمنده قدیمی انسان صبور و بی ادعایی بود و خیلی اهل شلوغ کاری و اینگونه مسائل نبود؛ شخصیت خاصی داشت و تا کسی به او نزدیک نمی شد به آن پی نمی برد.
سرلشکر سلیمانی اضافه کرد، شهید حاج حسین همدانی از چند روز قبل از شهادتش از آن مطلع بود و تمام کارهای خود را انجام داده بود.
وی یادآور شد، شهید حاج حسین همدانی لحظاتی قبل از شهادتش با خنده به من گفت: فلانی بیا با هم یک عکس یادگاری بگیریم شاید این آخرین عکس من باشد، من وقتی این حرف را شنیدم یک حسی به من گفت؛ ان شاالله که هیچی نیست و هیچ اتفاقی نمی افتد، اما من حالت پرواز، اشتیاق و حالت عروج را در سیمای حاج حسین می دیدم.
وی اضافه کرد: وقتی حاج حسین همدانی این حرف را به من زد این شعر به ذهنم آمد که رقص و جولان بر سر میدان کنند، رقص اندر خون خود مردان کنند، چون رهند از دست خود دستی زنند، چون جهند از نقص خود رقصی کنند.
فرمانده نیروی قدس سپاه تصریح کرد، ما وقتی شهدا را از دست می دهیم، آن وقت به ارزش آنها پی می بریم. شهدایی که شاید هر صد سال مثلشان بیاید.
وی با اشاره به اینکه شهید همدانی سه کارکرد مهم در دفاع مقدس داشت، افزود: یکی از آنان تاسیس لشکر انصار الحسین(ع) بود که هرجا نظام تهدیدی داشته باشد آن را اعزام می کند. اقدام دیگر او نقش ارزنده از ابتدای دفاع مقدس تا انتهای آن در همه نبردها و پیروزی های مهم در سمت فرماندهی بود و کار سوم از دو کار اول او مهمتر بود و آن همان چیزی بود که دفاع مقدس را در دل ها و مغزها جا انداخت و آن تاسیس مدرسه فکری حسین همدانی بود که پس از تاسیس آن دهها هزار جوان دنبال این مرد راه افتادند و او مثل مادری از این فرزندان حمایت کرد و آنها را تربیت کرد.
وی گفت: سردار حاج حسین همدانی در قریب ٦٠ سال عمر، زیباترین ثمره را دریافت کرد و تاثیر اساسی در صحنه مقاومت سوریه گذاشت.
سرلشکر سلیمانی تاکید کرد: رزمندگان مدافع حرم در سوریه فقط از این کشور دفاع نمی کنند بلکه از اسلام و جمهوری اسلامی ایران دفاع می کنند چرا که داعش و گروهای تکفیری برای جنگ با سوریه تاسیس نشده اند، آنها برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده اند.
فرمانده سپاه قدس تاکید کرد: اگر این ایستادگی ها از سوی مدافعان حرم در سوریه انجام نمی گرفت برخی ها که این توهم را داشتند که نماز را در مسجد اموی می خوانیم و امپراطوری راه می اندازیم موفق می شدند و داعش حکومت تشکیل می داد.
وی یادآور شد، با وجود جنایاتی که از این گروهک های تکفیری و تروریستی مشاهده کردیم، نتیجه چه می شد و اگر آنها موفق به تاسیس حکومت می شدند، خدا می داند چه فاجعه ای در جهان اسلام رخ می داد اما جمهوری اسلامی با افتخار در مقابل این فاجعه ایستاده است.
سرلشکر سلیمانی خاطرنشان کرد: نظام سوریه با کمک ایران امروز توانسته پس از ٥ سال فشار و محاصره را تحمل کند تا دنیا اعتراف کند که این گروه ها، تروریستی هستند. ما رزمنده نبردیم بلکه به نظام سوریه کمک کردیم. اگر در سوریه جلوی این گروها گرفته نمی شد امروز همه این مناطق درگیر داعش بود.
وی تصریح کرد: تکفیری ها امروز در همه جبهه ها یا شکست خوردند یا در حال شکست خوردن هستند. من معتقدم مردم سوریه با پشتیبانی از دولت خود شکست ناپذیر هستند. امروز اروپا هزینه سنگین امنیتی می دهد و دلیلش حمایت از همین گروه های تروریستی است. شهید همدانی تأثیر ارزنده ای در این پیروزی ها داشت.
فرمانده نیروی قدس سپاه در پایان گفت: باید به درایت و حکمت رهبر خودمان اطمینان داشته باشیم و قدر آن را بدانیم. امروز اگر انقلاب اسلامی دشمنان را متحیر کرده است بدلیل درایت رهبری است.
شبس**1708*1565*خبرنگار: فرهاد شرفپور**تنظیم کننده: علیرضا ارشادی**انتشاردهنده: کیومرث پاده بان

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)