8 اکتبر 2016 , ساعت 14:54
8 views
5

زاهدان در حال تبدیل شدن به مرکز تربیت چشم پزشکان خارجی

علیرضا مالکی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیمارستان چشم پزشکی الزهرا(س) زاهدان با 28 سال قدمت یکی از مجهزترین و بهترین بیمارستان های این حوزه در کشور بحساب می آید به طوری که با دارا بودن 60 تخت و چهار اتاق عمل روزانه حداقل بیش از 25 عمل جراحی تخصصی و پیشرفته و 700 معاینه چشم توسط پزشکان در آن انجام می شود.
وی افزود: این بیمارستان فوق تخصصی با دارا بودن 6 پزشک فوق تخصص، 34 دستیار تخصصی چشم پزشکی و 2 پزشک عمومی چشم پزشکی علاوه بر درمان بیماران سراسر کشور همه ساله پذیرای بیماران خارجی از کشورهای تاجیکستان، حوزه خلیج فارس به ویژه عمان، عراق، آذربایجان، ترکمنستان، افغانستان، پاکستان و غیره است.
وی تاکید کرد: بیمارستان چشم پزشکی الزهرا(س) زاهدان یکی از بیمارستان های منحصر بفرد کشور در تربیت نیروی انسانی است به طوری که افراد تعلیم دیده در آن جزو بهترین چشم پزشکان کشور بحساب می آیند.
دکتر مالکی با اشاره به زمان بهره برداری از ساختمان جدید بیمارستان چشم پزشکی الزهرا(س) زاهدان گفت: این مرکز درمانی فوق تخصصی به عنوان بزرگترین مرکز چشم پزشکی ایران و خاورمیانه در سه طبقه ساخته شده است که با تکمیل تجهیزات و امکانات مورد نیاز این حوزه بزودی به بهره برداری می رسد.
رئیس بیمارستان چشم پزشکی زاهدان با بیان این که بیماران چشم پزشکی نیازی به بستری شدن طولانی مدت ندارند، تصریح کرد: این بیمارستان با دارا بودن 35 تخت و 6 اتاق عمل قادر خواهد بود علاوه بر نیازهای درمانی و تربیت نیروهای تخصصی کشور در حوزه چشم پزشکی، نیاز کشورهای همسایه در زمینه چشم پزشکی را با بهره گیری از بهترین متخصصان تامین کند.
رئیس سازمان نظام پزشکی سیستان و بلوچستان با ابراز گلایه از برخی بیماران و همراهان آنان در نادیده گرفتن زحمات پزشکان گفت: متاسفانه برخورد نامناسب برخی بیماران و همراهان موجب دفع پزشکان فوق تخصص از استانی که به شدت نیازمند این قبیل نیروهای تخصصی است می شود.
دکتر مالکی اظهار داشت: تعدادی پزشک متخصص از این بیمارستان وابسته به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان دانش آموخته شدند اما به سبب برخوردهای نامناسب برخی افراد تمایلی به خدمت کردن در این استان را نداشته و به سایر استانها عزیمت کردند.
وی ادامه داد: از آنجایی که مزایای پزشکان در این استان تفاوت زیادی با استان های برخوردار و خوش آب و هوا ندارد و برخوردها نیز بعضا شایسته و در خور شان پزشک نیست بسیاری از پزشکان متخصص و فوق تخصص تمایلی به ماندن در این استان پیدا نمی کنند.
7316 **6081 خبرنگار: عصمت جهانی ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan


انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)