20 آگوست 2016 , ساعت 14:27
7 views
53477

رهاورد سفر وزیر بهداشت به کرمان

به گزارش ایرنا سید حسن قاضی زاده هاشمی عصر چهارشنبه 27 مرداد سال جاری به منظور بررسی برنامه ها و پروژه های دانشگاه های علوم پزشکی کرمان، بم و جیرفت به این استان سفر کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر چهارشنبه در سفری 3 روزه به منظور بررسی طرح ها و برنامه های دانشگاه های علوم پزشکی بم، کرمان و جیرفت وارد استان کرمان شد و در نخستین گام به شهرستان بم سفر کرد.
وی در سفر به بم از 3 هزار مترمربع فضای الحاقی بیمارستان پاستور این شهرستان در راستای طرح تحول نظام سلامت و چند کلینیک، مرکز جامع سلامت دهان و دندان، مرکز جامع سلامت روان و پردیس های دانشگاه علوم پزشکی بم ویژه طرح تحول نظام سلامت بازدید کرد.
همچنین دکتر قاضی زاده هاشمی با حضور در ارگ بم از این بنای تاریخی دیدن کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر چهارشنبه شهرستان بم را به قصد کرمان ترک کرد.
وی در کرمان نیز از روند طرح های بهداشتی درمانی در دست احداث، ساختمان اورژانس، پاویون دانشجویی، طرح بلوک های زایمانی و بخش های اعصاب و روان، پیوند اعضا و هماتولوژی بیمارستان افضلی پور کرمان بازدید کرد.
قاضی زاده هاشمی شامگاه چهارشنبه از 8 دستگاه آمبولانس اهدایی وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی کرمان رونمایی کرد.
همچنین با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پردیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ساختمان مجتمع مدیریت و توسعه آموزش این دانشگاه افتتاح و عملیات اجرایی کتابخانه مرکزی این پردیس به همراه 8 پژوهشکده آغاز شد.
وی همچنین شامگاه چهارشنبه در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی کرمان حضور یافت و گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ازای هر 3 هزار نفر در کشور یک مراقب سلامت تعیین می کند تا بیماری های غیرواگیر در کشور کنترل شود.
قاضی زاده هاشمی افزود: استان کرمان در راستای برگزاری کارگروه سلامت و امنیت غذایی نیز جزء استان های برتر کشور به شمار می رود.
علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان نیز در این نشست با اشاره به کمبود حداقل 3 هزار تخت بیمارستانی در این استان گفت: با تشکیل ستاد سرمایه گذاری سلامت در کرمان سعی شده ورود بخش خصوصی به حوزه تامین تخت های بیمارستانی تسهیل شود.
سید حسن قاضی زاده هاشمی همچنین شامگاه چهارشنبه در نشستی با استاندار، اعضای مجمع نمایندگان و روسای دانشگاه های علوم پزشکی استان کرمان گفت: دولت یازدهم با افزایش 50 درصدی خدمات خود در مقایسه با دولت های قبلی بیشترین خدمات را در حوزه سلامت داشته است و خوشبختانه امروز بین 20 کشور منطقه رتبه هشتم را در بحث سلامت داریم.
وی در دومین روز از سفر خود به استان کرمان با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار کرمان تفاهم نامه ساخت بیمارستان 700 تختخوابی جایگزین شفا کرمان را امضا کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین در دومین روز از سفر خود به استان کرمان به همراه استاندار، جمعی از نمایندگان مردم در مجلس و مسئولان استانی از روند احداث بیمارستان جدید شهید باهنر کرمان و کارگاه پروژه های خاتم الانبیاء بازدید کرد.
وی در ادامه سفر به استان کرمان با حضور در سیرجان و بردسیر از مراکز درمانی این شهرستانها بازدید کرد.
قاضی زاده هاشمی روز پنجشنبه در بازدید از بیمارستان 216 تختخوابی شهرستان سیرجان گفت: دولت یازدهم طی 3 سال اخیر علیرغم تنگناهای اقتصادی به بخش بهداشت و درمان، توجه خاص داشته است.
وی در حاشیه این بازدید همچنین از ‘حسین مقدس’ دانش آموز سیرجانی به دلیل کسب رتبه 4 کنکور در رشته ریاضی فیزیک تجلیل و با ‘میترا شهبا’ دختر 20 ساله سیرجانی که دچار بیماری پروانه ای پوستی است ملاقات کرد و در زمینه کمک به درمان وی نیز قول همکاری داد.
بازدید از بیمارستان امام رضا (ع) سیرجان در پایان سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این شهرستان انجام شد.
سید حسن قاضی زاده هاشمی عصر پنجشنبه (28 مرداد) با سفر به بافت در آیین رونمایی از طرح ایراپن در مرکز جامع سلامت روستایی دشتاب این شهرستان گفت: دولت یازدهم 50 درصد بیشتر از اعتباراتی که دولت های قبلی به پیشگیری از بیماری ها اختصاص می دادند در این بخش هزینه کرده است.
بافت کرمان یکی از چهار شهرستانی است که طرح ایراپن به منظور پایش و شناسایی افراد در معرض خطر بیماری های قلبی و عروقی، سرطان، آسم و دیابت را در حال اجرا دارد.
طرح ایراپن در شهررضای اصفهان، نقده آذربایجان غربی، مراغه آذربایجان شرقی و شهرستان بافت کرمان به صورت پایلوت در حال اجراست.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین از بیمارستان 25 تختخوابی امام حسین (ع) و مرکز خدمات جامع سلامت دشتاب شهرستان ارزوئیه از توابع کرمان بازدید کرد.
سید حسن قاضی زاده هاشمی در آخرین برنامه سفر خود به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان مرکز آموزش عالی سلامت شهرستان بافت را افتتاح و از بیمارستان در حال ساخت امام خمینی (ره) شهرستان رابر بازدید کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه استاندار کرمان با حضور در روستای قنات ملک شهرستان رابر با پدر بزگوار سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران دیدار و گفت و گو کرد.
وی در این دیدار با اهدای لوح سپاس از پدر بزرگوار سردار حاج قاسم سلیمانی قدردانی کرد.
سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به جنوب استان کرمان نیز شامگاه چهارشنبه با بازدید از مرکز بهداشتی ساردوئیه در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت آغاز شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز جمعه در سومین روز سفر به استان کرمان طرح های بخش مراقبت های ویژه (ICU) بیمارستان امام خمینی (ره)، اوژانس 115 شهری شماره 3 و مرکز خدمات جامع سلامت روستایی علی آباد شهرستان جیرفت را افتتاح کرد.
وی در سفر به شهرستان جیرفت از هتلینگ بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت، بخش ارتوپدی، بخش اطفال، بخش مراقبت های ویژه نوزادان (NICU)، بخش ویژه مراقبت از بیماران قلبی، ساختمان اورژانس 115، بخش ام آر آی کلینیک تخصصی امام خمینی (ره)، مجتمع پردیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، کلینیک تخصصی این دانشگاه و بیمارستان زنان و زایمان آیت الله کاشانی جیرفت نیز دیدن کرد.
وی در بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت کلنگ آغاز عملیات اجرایی بخش بلوک زایمانی این بیمارستان را بر زمین زد.
همچنین روز جمعه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، عملیات اجرایی مرکز بهداشتی درمانی روستای جنگل آباد آغاز شد.
سید حسن قاضی زاده هاشمی روز جمعه در حاشیه بازدید از طرح های بهداشت و درمان جنوب استان کرمان در جمع خبرنگاران با اشاره به خشکسالی های جنوب کرمان و تاثیر آن بر بیماری ها و وضعیت زندگی مردم گفت: باید سعی کنیم عقب ماندگی های ایجاد شده طی چند سال گذشته در این منطقه را برطرف کنیم.
وی تاکید کرد: ساخت بیمارستان در منطقه جنوب کرمان جزء اولویت های برنامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سفر به جنوب کرمان، روند ساخت بیمارستان 96 تختخوابی عنبرآباد را بررسی و از زایشگاه بیمارستان 12 فروردین و مرکز آموزش بهورزی و مراقبت سلامت شهرستان کهنوج بازدید کرد.
وی در حاشیه سفر به شهرستان کهنوج با خانواده شهید محمد شهسواری دیدار کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سفر به شهرستان های جنوب استان از بیمارستان شهرستان رودبارجنوب نیز بازدید کرد.
وی عصر جمعه در آخرین مرحله از سفر خود به استان کرمان وارد شهرستان قلعه گنج به عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی شد و بیمارستان 32 تختخوابی این شهرستان را با حضور استاندار کرمان و جمعی از مسئولان این استان افتتاح کرد.
استان پهناور کرمان با بیش از 3 میلیون نفر جمعیت 4 دانشگاه علوم پزشکی در شهرهای کرمان، بم، جیرفت و رفسنجان دارد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دوران تصدی در این وزارتخانه تاکنون 5 مرتبه به استان کرمان سفر کرده است.
آخرین سفر وزیر بهداشت 22 اردیبهشت سال جاری و همزمان با سفر استانی رئیس جمهوری انجام شد.
7437/3029انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)