۲۲ دی ۱۳۹۵ , ساعت ۱۹:۰۴
8 views
6

رفت و آمدهای کدال ۲۲ دی ماه

رفت و آمدهای کدال 22 دی ماهکدال مخفف سامانه جامع اطلاع رسانی ناشران که تمام اطلاعات با اهمیت و صورتهای مالی میان دوره ای و پایان سال مالی شرکتها را طبق دستورالعمل سازمان بورس و اوراق بهادار منتشر می‌کند. این اطلاعات هم برای استفاده کنندگان داخلی و هم استفاده کنندگان خارجی بسیار قابل اهمیت است چون وضعیت و عملکرد مالی شرکتهای پذیرفته شده در بازار سرمایه را منتشر می‌کند.
به گزارش تابناک اقتصادی، امروز چهارشنبه ۲۲ دی ماه را درحالی به پایان رساندیم که برخی شرکتها با تعدیل مثبت، برخی دیگر تعدیل منفی و برخی شاهد افزایش سرمایه بودند. آنچه در زیر میخوانید خلاصه ای از اتفاقات مهم بازار سرمایه در سامانه اطلاع رسانی کدال است.

نماد قشکر (شکر شاهرود): این شرکت در دوره ۳ ماهه منتهی به ۹۵/۰۹/۳۰ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۱۰۹ ریال سود محقق کرده و این در حالیست که شرکت در مدت مشابه سال قبل به ازای هر سهم ۴۰ ریال زیان محقق کرده بود. این شرکت براساس عملکرد ۳ ماهه پیش بینی سال مالی منتهی به ۱۳۹۶/۰۶/۳۱ را ۷۷۹% پوشش داده است.

نماد کگل (معدنی و صنعتی گل گهر): این شرکت پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۱۳۹۵/۱۲/۳۰ دوره ۹ ماهه (حسابرسی نشده) دوره منتهی به ۱۳۹۵/۱۲/۳۰ با سرمایه ۳۰,۰۰۰,۰۰۰ میلیون ریال را اعلام کرد. سود هر سهم گزارش قبل ۲۶۳ ﷼ بود که در گزارش جدید با تعدیل مثبت ۱۶ درصدی به ۳۰۶ ﷼ ارتقا یافت. این شرکت در ۹ ماه پوشش ۶۳ درصدی به مبلغ ۱۹۴ ریال را محقق کرده است.

نماد خراسان (شرکت پتروشیمی خراسان): این شرکت اطلاعات و صورت های مالی ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۵ را با سرمایه یک هزار و ۷۸۹ میلیارد و ۹۱۲ میلیون ریال، به صورت حسابرسی نشده منتشر کرد. شرکت پتروشیمی خراسان در دوره ۹ ماهه سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ماه ۱۳۹۵، به هر سهم مبلغ ۶۱۱ ریال سود اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته معادل ۴۵ درصد کاهش را نشان می دهد.

شرکت پتروشیمی خراسان در دوره ۹ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۵، مبلغ یک هزار و ۹۳ میلیارد و ۷۰۲ میلیون ریال سود خالص شناسایی کرد و بر این اساس مبلغ ۶۱۱ ریال سود به هر سهم اختصاص داد که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته معادل ۴۵ درصد کاهش را نشان می دهد. “خراسان” سود انباشته پایان دوره را مبلغ یک هزار و ۲۵۸ میلیارد و ۳۸۳ میلیون ریال اعلام کرد.

نماد ثنوسا (شرکت نوسازی و ساختمان تهران): این شرکت در مدت ۳ ماه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۹۵، مبلغ ۸۳ ریال زیان به ازای هر سهم کنار گذاشت و معادل ۱۸ درصد از پیش بینی هایش را محقق کرد.

شرکت نوسازی و ساختمان تهران زیان هر سهم در دوره منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۹۶ را مبلغ ۴۶۷ ریال برآورد و اعلام کرد که طی دوره ۳ ماهه این سال مالی با تحقق ۸۳ ریال زیان به ازای هر سهم، ۱۸ درصد از پیش بینی هایش را پوشش داده است. “ثنوسا” زیان خالص دوره ۳ ماه منتهی ۳۰ آذر ماه ۹۵ را مبلغ ۶۲ میلیارد و ۱۵۷ میلیون ریال اعلام کرد. همچنین این شرکت دلایل تغییر اطلاعات پیش بینی سال منتهی به ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۶ (حسابرسی شده) را نسبت به اطلاعیه پیشین به شرح زیر اعلام کرد:

۱-تغییرات در درآمد سرمایه گذاریها بدلیل تعدیل عمده در پیش بینی سودسهام بانک اقتصادنوین از ۳۱۱ ریال به ۱ ریال است.

۲- تغییرات در فروش و بهای تمام شده پروژه ها به جهت پیش بینی فروش طی دوره به میزان ۸۰۰ متر مریع پروژه ظفر و بروز آوری کردن بهای تمام شده و برآورد تکمیل پروژه ظفر طی دوره مورد گزارش تا ۱۰۰درصد پیشرفت فیزیکی است.

۳- با توجه به تغییر هزینه های عمومی و اداری سال مالی ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۵، هزینه های عمومی و اداری مندرج در بودجه ای حسابرسی شده سال مالی ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۶ نیز (به نسبت ۲۰ درصد هزینه های عمومی و اداری سال مالی ۳۱ شهریور ماه ۱۹۵) تغییر کرده است.

Let’s block ads! (Why?)

پاسخ دهید