۱۳ مرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۳:۵۹
9 views
51924

رسانه مهمترین عامل ایجاد و توسعه اعتماد در جامعه

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رضا شیراوژن در دیدار با رئیس خبرگزاری ایرنا لرستان، نقش رسانه ها در کنترل اجتماعی و پیشگیری از جرایم و مبارزه با آن را، بسیار مهم خواند و گفت: نیروی انتظامی در نگاه تعاملی خود با رسانه، سعی بر افزایش آگاهی عمومی و ارتقاء امنیت اجتماعی دارد.
وی در ادامه با بیان این که مطبوعات و رسانه ظرفیت مهمی برای انعکاس اخبار و فعالیت های انتظامی دارند ، تعامل پلیس با رسانه های گروهی در ارتقاء فرهنگ عمومی جامعه را، بسیار مهم و موثر خواند و افزود : رسانه ها بازوی توانمند پلیس در ارتقاء فرهنگ عمومی هستند .
شیراوژن با تاکید بر نقش مهم رسانه و مطبوعات در انعکاس اخبار گفت: انتشار در مسیر رشد و توسعه جامعه ، دین ، فرهنگ و اقتصاد ، می تواند مثمر ثمر واقع شود .
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان با تاکید بر ارتباط نزدیک این فرماندهی با مردم و رضایت مندی بسیار بالای آنان از نیروی انتظامی استان، گفت: بحمداله اعتماد مردم نیز از جرائد و رسانه نیز بسیار زیاد است .
وی یکی از رسالت های رسانه را آموزش و اطلاع رسانی در زمینه پیشگیری از جرایم دانست و افزود : رسانه ها ابزار بسیار مهم و موثر در پیشگیری از جرایم و ارتباط با اقشار مختلف مردم هستند .
در ادامه شاهین فرشاد، رئیس خبرگزاری ایرنا لرستان نیز از تعامل مطلوب مسئولان انتظامی استان قدردانی و خواستار تعامل و همکاری بیش از پیش پلیس با رسانه شد .
رئیس خبرگزاری ایرنا لرستان با بیان این که اهمیت و جایگاه پلیس بر کسی پوشیده نیست، گفت : نیروی انتظامی همزمان نماد امنیت و ارامش مردم و نشانه اقتدار نظام در برابر تهدید کنندگان ثبات جامعه است.
وی ابراز امیدواری کرد، با تداوم همکاری و همراهی رسانه های گروهی و پلیس، زمینه موفقیت بیشتر در برقراری امنیت در جامعه بیشتر از پیش فراهم خواهد شد چرا که امنیت ملی و عمومی در گرو گسترش و توسعه اعتماد اجتماعی است و رسانه ها مهمترین عامل ایجاد و توسعه اعتماد هستند.
۳۲۱۰

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)