۱۲ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۲:۳۶
6 views
5

دو زندانی جرایم غیرعمد از زندان های خراسان شمالی آزاد شدند

رضا استاجی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این هیات عزاداری قول داده ست که در این ماه بتواند تعدادی دیگر نیز از زندانیان جرایم غیر عمد محبوس در زندان های این استان را با کمک های خیرانه خود آزاد کند.
وی بر فرهنگ سازی مشارکت نیکوکارانه مردم تاکید کرد و افزود: از قشرهای مختلف جامعه می خواهیم تا نیت های خیرخواهانه خود را در بخش های مختلف از جمله آزادی زندانیان جرایم غیرعمد انجام دهند تا با این امر سرپرست خانوار که به علت جرایم غیرعمد و ناتوانی در پرداخت بدهی و یا دیه تحمل حبس می کنند به آغوش گرم خانواده برگردند.
وی اظهار کرد: دو زندانی که توسط هیات عزاداری بجنورد در آغاز ماه محرم آزاد شدند به علت ناتوانی در پرداخت بدهی در زندان تحمل حبس می کردند که با کمک خیرخواهانه این هیات از زندان آزاد شدند.
وی افزود: هم اکنون ۱۴۰ زندانی جرایم غیرعمد در زندان های این استان محکومیت خود را تحمل می کنند که با این کمک ها و اعتبار ستاد دیه کشور، تسهیلات بانکی و سایر منابع به آغوش گرم خانواده باز می گردند.
استاجی افزود: در سال گذشته با تلاش نیکوکاران و کمک های ستاد دیه کشور ۱۵۶ زندانی جرایم غیرعمد از زندان های این استان آزاد شدند.
وی گفت: خوشبختانه فرهنگ گذشت در جامعه ما نهادینه شده است و در مذاکراتی که با شکات پرونده ها انجام می دهیم عمده آنان از بخشی از طلب خود صرف نظر می کنند.
مدیرعامل ستاد دیه خراسان شمالی گفت: نیکوکاران می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب ۸۸۸۸۸ بانک تجارت به نام ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به آزادی زندانیان خراسان شمالی واریز کنند.
هم اکنون پنج مرکز نگهداری مددجویان در این استان وجود دارد که از مجموع این تعداد در هر یک از شهرستان های بجنورد، شیروان و یک اسفراین یک زندان وجود دارد و یک کانون اصلاح تربیت و یک بازداشتگاه نیز در بجنورد مرکز استان خراسان شمالی واقع است.
به گفته مدیر کل زندان ها و اقدامات تامینی خراسان شمالی هم اکنون در مراکز این استان دو هزار و ۲۱ مددجو وجود دارد که از مجموع این تعداد ۹۳۰ نفر مرد و ۹۱ نفر زن هستند.
متوسط نرخ زندانی در استان خراسان شمالی به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۲۳۳ مددجو است که این میانگین در کشور ۲۶۹ نفر است.
۳۰۰۷/ ۶۰۴۲ خبرنگار: ربابه صانعی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)