28 جولای 2016 , ساعت 10:50
10 views
51418

دو خبر انتظامی از استان قم/هفتم مردادماه

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس آگاهی استان قم از انهدام باند سارقان منازل و دستگیری سه تن از اعضای اصلی این باند در استان خبر داد.
سرهنگ احمد کرمی اظهار داشت: در پی وقوع سرقت های متعدد و سریالی منازل در قم که منجربه بدبینی اذهان عمومی در سطح شهر شده بود، موضوع به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: ماموران با یکسری اقدام های پلیسی و اطلاعاتی در سطح گسترده پی بردند سارقان باندی سازمان یافته و متشکل از افراد حرفه ای و سابقه دار اهل یکی از استان های شمال غربی کشور بودند که پس از چند فقره سرقت منزل در نواحی مرفه نشین استان بلافاصله از شهر خارج و به استان خود عزیمت می کردند.
کرمی ادامه داد: ماموران تلاش خود را برای شناسایی هویت سارقان، پاتوق و مخفیگاه احتمالی آنان در شهر قم در دستور کار قرار دادند که با بهره گیری از بانک های اطلاعاتی و بررسی پرینت ریز مکالمات خطوط متعدد به دست آمده از سارقان در هفته های اخیر تعداد چهار تن از اعضای اصلی باند شناسایی شدند.
رئیس پلیس آگاهی استان قم اضافه کرد: در تحقیقات میدانی و بررسی های اطلاعاتی صورت گرفته مشخص شد، مخفیگاه و پاتوق سارقان متعلق به منزل یکی از اعضای باند مذکور می باشد و نامبردگان پس از ورود به شهر قم از آن مکان برای طرح ریزی سرقت های خود و شناسایی محل های سرقت استفاده می کردند.
وی اعلام داشت: کارآگاهان طی هفته های اخیر به صورت شبانه روزی در محل مورد نظر مستقر شدند و با بهره گیری از توان پلیسی و انجام چندین روز عملیات تعقیب و مراقبت مشخص شد گروهی از باند سارقان مذکور بتازگی در شهرستان قم حضور یافته و در محدوده های این شهر تردد دارند که با ادامه عملیات، خودروی پژو 405 سارقان مذکور شناسایی شد.
کرمی خاطرنشان کرد: ماموران در نهایت به محض ورود سارقان به تور اطلاعاتی بلافاصله و در یک اقدامی غافلگیرانه ضمن توقیف خودری موصوف، سه تن از اعضای اصلی باند را دستگیر و در بازرسی بدنی از آنان وسایلی از قبیل چاقوی ضامن دار، اسپری اشک آور و غیره کشف شد و متهمان به پلیس آگاهی استان اعزام شدند.

** توقیف 43 دستگاه انواع وسیله نقلیه متخلف در قم
رئیس پلیس راهور استان قم از توقیف 43 دستگاه انواع وسیله نقلیه متخلف طی 24 ساعته گذشته در استان خبر داد.
سرهنگ احمد پوربافرانی گفت: تیم های گشت پلیس راهور قم هنگام روان سازی ترافیک و کنترل وسایل نفلیه عبوری، 14 دستگاه خودرو و 29 دستگاه موتورسیکلت را به علت تخطی از قانون، داشتن دو تخلف همزمان و ایجاد آلودگی صوتی در سطح شهر توقیف کردند.
وی افزود: بر اساس ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی وسایل نقلیه موصوف روانه پارکینگ شدند.
رئیس پلیس راهور استان به رانندگان وسایل نقلیه در خصوص ایجاد آلودگی صوتی توصیه کرد: طبق بررسی های به عمل آمده افرادی که در مناطق مسکونی پر سر و صدا زندگی می کنند بر اثر بازتاب دفاعی بدن و ترشح هورمون های بازدارنده پس از شنیدن صدای ناهنجار فرد در معرض بیماری های قلبی، فشارخون، کم خوابی، اضطراب و دشواری تمرکز قرار می گیرند.
وی هشدار داد: طبق ماده 163 آیین نامه راهنمایی و رانندگی نصب بوق های شیپوری و به طور کلی هر نوع وسیله صوتی با صدای ناهنجار و غیرعادی و هم چنین زدن بوق های ممتد یا غیر ضروری یا مکرر در محل هایی که این عمل به وسیله علامتی منع شده باشد ممنوع است.
1175 /

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)