۲۶ آذر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۷:۲۸
5 views
4

دومین نماینده ایران در وزنه‌برداری آسیا طلایی شد

نیما آقایی وزنه بردار دسته ۱۰۵ کیلوگرم تیم نیروی زمینی در رقابتهای جام باشگاههای آسیا با مجموع ۳۸۲ کیلوگرم به سه مدال طلا دست یافت.
به گزارش تابناک ورزشی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری؛ رقابت‌های وزنه برداران دسته ۱۰۵ کیلوگرم در حالی آغاز شد که از قبل، همه به قرار گرفتن ۵ وزنه بردار کشورمان در صدر جدول این وزن اذعان داشتند. بدین ترتیب که نیما آقایی از نیروی زمینی ارتش به مدال طلا رسید. علی هاشمی نقره ای شد، علیرضا دهقان به مدال برنز گرفت و سعید سیار و پیمان جان در رده های چهارم و پنجم، مجموع قرار گرفتند.
عملکرد وزنه برداران کشورمان در دسته ۱۰۵ کیلوگرم:
*نیما آقایی وزنه بردار تیم نیروی زمینی ارتش، سه بار پیاپی وزنه های ۱۶۰، ۱۶۸ و۱۷۵ کیلوگرم را مهار کرد و در صدر حرکت یکضرب ایستاد. وی در حرکت دوضرب باز هم فوق العاده کار خود را در جام باشگاههای آسیا پیش برد تا جاییکه توانست در دوضرب نیز سه وزنه ۱۹۰، ۲۰۱ و ۲۰۷کیلوگرم را بالای سر برد و با مجموع ۳۸۲ کیلوگرم به سه مدال طلای این وزن دست یابد.
*علی هاشمی از ذوب آهن اصفهان که با تشخیص، جباری سرمربی تیم به دسته ۱۰۵ آمده بود، وزنه های ۱۵۶، ۱۶۱ و ۱۶۷ را مهار کرد تا به نشان برنز حرکت یکضرب دست یابد. وی در حرکت دوضرب وزنه ۱۹۸ کیلوگرمی را برای مرتبه نخست بالای سربرد در مرتبه دوم برای ماندن در کورس رقابت وزنه ۲۰۲ کیلویی را مهار کرد. هاشمی برای اینکه مدال طلا جرکت دوضرب و مجموع را بدست بیاورد برای سومین مرتبه وزنه ۲۱۵ را درخواست کرد که با فشار زیادی وزنه را لیفت کرد ولی نتوانست آن را بالای سر ببرد تا دو مدال نقره را بدست آورد.
*علیرضا دهقان از ملی حفاری اهواز؛ هم وزنه های ۱۵۵، ۱۶۳ و ۱۶۸ کیلوگرم را بالای سر برد و نقره حرکت دوضرب را از آن خود کرد. در حرکت دوضرب ۱۹۰ کیلو را مهار کرد ولی دو بار پیاپی نتوانست وزنه ۲۰۰ کیلویی رامهار کند تا با مجموع ۳۵۸ کیلوگرم به در جایگاه چهارمی حرکت دوضرب قرار گیرد و مدال برنز مجموع را دشت کند.
*سعید سیار؛ از تیم ملی حفاری اهواز ابتدا وزنه ۱۵۵ کیلویی را مهار نکرد ولی در مرتبه های دوم و سوم وزنه های ۱۵۵ و۱۶۰ را بالای سر برد. سیار در حرکت دوضرب وزنه ۱۸۸ کیلویی را مهار کرد. ولی در مرتبه های دوم و سوم نتوانست وزنه ۲۰۱ کیلویی را به نام خود ثبت کند و در دوضرب پنجم شد و در مجموع نیز چهارم شد.
*پیمان جان دیگر وزنه بردار نیروی زمینی نیز پس از مهار وزنه ۱۴۰ کیلویی، در مرتبه دوم ۱۵۰کیلو را نتوانست به نام خود ثبت کند تا در حرکت سوم وزنه ۱۵۵ کیلوگرم را بالای سر برد.وی در حرکت دوضرب نیز سه مرتبه وزنه های ۱۷۰، ۱۸۵ و ۱۹۳ کیلوگرم را مهار کرد تا در حرکت دوضرب تک مدال برنز خود را بدست بیاورد و با مجموع ۳۴۸ کیلوگرم در رده پنجم قرار گرفت.

Let’s block ads! (Why?)

پاسخ دهید