۲۹ مرداد ۱۳۹۵ , ساعت ۱۶:۴۴
7 views
53396

دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به مسایل اجتماعی دارد

به گزارش ایرنا، حسن استوارآذر روز جمعه در نشست کمیته اجتماعی هفته دولت با بیان اینکه این هفته فضای مناسب و فرصتی برای تبیین سیاست های دولت و پاسخگویی است، افزود: دولت علاوه بر فعالیت های عمرانی در قالب کارگروه فرهنگی به طور ویژه به موضوع آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین رسیدگی می کند.
وی گفت: سکونت ۵۲۵ هزار نفر حاشیه نشین در سطح استان آذربایجان شرقی و ۴۰۰ هزار حاشیه نشین در تبریز مربوط به سال های گذشته بوده و دولت برای توقف مهاجرت به مناطق حاشیه ای تمام توان خود را به کار گرفته است.
استوار آذر اضافه کرد: در بدو استقرار دولت تدبیر و امید، سند تدبیر و توسعه استان با هفت هسته کلیدی صیانت از حقوق شهروندی، صیانت از سالمندان، توسعه سمن ها، توسعه ورزش های همگانی، توسعه آداب و رسوم بومی، کاهش اعتیاد و تحکیم بنیان خانواده در حوزه اجتماعی تدوین و برای هرکدام برنامه ریزی های لازم انجام شد.
وی ادامه داد: در مبارزه و پیشگیری از اعتیاد این استان سرآمد دیگر استان ها بوده و به عنوان استان عاری از معتاد متجاهر شهرت یافته است.
وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در استان، بیان کرد: با اجرای این طرح و صرف اعتبارهای کلان، هزینه های بیمار از ۳۵ درصد به ۷ درصد کاهش یافت.
استوار آذر همچنین با اشاره به اقدامات دولت تدبیر و امید در راستای احیای دریاچه ارومیه بر اساس وعده های انتخاباتی دولت گفت: در کنار بارش های مناسب جوی، اقدام های قابل توجهی نیز از طریق دولت به خصوص در راستای تثبیت سطح دریاچه ارومیه انجام شد.
استوار آذر در ادامه با اشاره به اهمیت سازمان های مردم نهاد در راستای توسعه استان گفت: تعداد سمن های این استان از ۴۹۳ سمن به ۶۳۱ سمن فعال رسیده اما این تعداد هنوز قابل قبول نیست و این آمار باید به یک هزار سمن برسد.
وی خاطرنشان کرد: سازمان های مردم نهاد بسیاری همچون سمن های مذهبی و فرهنگی در استان فعال اما فاقد پروانه هستند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی همچنین در ادامه از تشکیل اتاق فکرهایی در رابطه با بررسی مشکلات حوزه اجتماعی در استان خبر داد و بیان کرد: با توجه به اینکه بحث اوقات فراغت جوانان یکی از دغدغه های مدیریت استان است، در راستای ارائه دقیق آمار و ارقام اوقات فراغت سامانه و درگاه اوقات فراغت در استان ایجاد شد که ۱۵۰ هزار نفر ثبت نام کرده اند.
آذربایجان شرقی با سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت از جمله استان های مهاجرفرست کشور به شمار می رود اما در کنار مهاجرت اهالی آن حاشیه شهرهای بزرگ این استان در سال های گذشته پذیرای افراد غیربومی قابل توجهی بوده است.
۳۰۷۲/۶۱۸۳

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)