29 جولای 2016 , ساعت 20:00
6 views
51520

دبیرخانه حقوق بشر اسلامی در دادگستری کرمان تشکیل شد

به گزارش ایرنا محمدرضا اکبری زاده در سخنان پیش از خطبه های نمازجمعه رفسنجان افزود: 9 تیرماه امسال رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان قضائی پیشنهاد کردند که دستگاه قضایی نسبت به احیای موضوع حقوق بشر اسلامی در مجامع بین المللی و محافل حقوقی تلاش کند و ما این امر را در دادگستری کرمان به اجرا گذاشتیم و دبیرخانه ای با همین موضوع تشکیل دادیم.
وی بیان کرد: 14 مرداد سالروز حقوق بشر اسلامی و کرامت انسانی است که این روز در 14 مرداد سال 69 در سازمان کنفرانس اسلامی در قاهره مصر مصوب شد.
وی گفت: حقوق بشر به معنای حقوق اساسی و اولیه ای است که تمام انسان ها در آن مشترک هستند، این حقوق شامل حق حیات، مسکن، ازدواج، کرامت انسانی، برابری و مساوات، آزادی اندیشه، آزادی بیان است.
این مقام قضایی افزود: سازمان ملل زمانی که خواست این اعلامیه را تصویب کند انسان مادی را جدای از معنویت و روحانیت دانست و 70 سال است که بر مبنای این اعلامیه دنیا اداره می شود.
وی با بیان اینکه دعوای ما با غرب بر سر خداست و اعتقاد غرب رابطه فردی با خداست گفت: اما ما مسلمانان براساس تعالیم اسلام عقیده داریم تمام هستی مخلوق خداست و باید دید خدا در مورد انسان چه می گوید.
اکبری زاده با اشاره به جنایاتی که در جای جای دنیا رخ می دهد و صدایی از مجامع حقوق بشر در نمی آید خاطرنشان کرد: این در حالی است که ادعای مدعیان حقوق بشر گوش فلک را کر کرده است.
وی افزود: اعمال تحریم ها علیه ایران غیر انسانی ترین عمل حقوق بشر است اما کشوری مانند عربستان که در یمن کودک کشی و جنایات زیادی انجام داده است را با پول و دلار از لیست ناقضان حقوق بشر خارج کردند.
وی گفت: تعالیم اسلام، سعادت جهان و بشریت را تضمین می کند، اما گروه های تکفیری با نام اسلام سر از تن مسلمانان جدا می کنند و به شیعه و سنی هم رحم نمی کنند و این اسلام، اسلام آمریکایی و ضد حقوق بشر است.
7433/3028

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)