15 سپتامبر 2016 , ساعت 17:13
6 views
55156

جشن گلریزان در آستارا برگزار شد/علمای شیعه و سنی پیشگام در یاری فقرا

به گزارش خبرنگار ایرنا، رئیس کمیته امدادامام (ره) آستارا روز پنجشنبه در این مراسم گفت: علمای شیعه و سنی در این شهرستان بدون حساسیت های مذهبی برای کمک به نیازمندان پیشگام هستند و اعتماد آنها و مردم به کمیته امداد امام (ره)، پشتوانه و افتخار این نهاد است.
رحمت الله رجبی افزود: پیروان تشیع و تسنن در این شهرستان هنگام ارایه کمک های نقدی و جنسی نسبت به نوع مذهب نیازمندان حساسیت نشان نمی دهند و وحدت میان آنها انگیزه خدمت رسانی به محرومان را افزایش می دهد.
وی اظهار کرد: 127 دانشجو و 624 دانش آموز تحت حمایت این نهاد هستند و امسال به منظور حمایت بیشتر از جامعه هدف، تعداد پایگاه های ثابت جمع آوری هدایای مردمی کاهش و شمار پایگاه های سیار افزایش یافته است.
وی بیان کرد: کمک های خیران در توسعه خدمات کمیته امدادامام (ره) به نیازمندان تاثیرمهمی دارد و 80 درصد از کل اعتبارات این نهاد از ناحیه دولت و 20 درصد از سوی خیران تامین می شود.
رجبی ادامه داد: امسال با پرداخت سه هزار و 300 میلیون ریال تسهیلات برای 28 نفر از افراد تحت پوشش، شغل ایجاد و برای تعمیر و تامین مسکن مددجویان 400 میلیون ریال هزینه شده است.
او گفت: در سال جاری با صرف 300 میلیون ریال کمک هزینه، جهیزیه 28 نوعروس تحت حمایت تهیه شده است و برای تامین کمک هزینه جهیزیه 85 نوعروس دیگر تلاش می شود.
رئیس کمیته امدادامام (ره) آستارا با اشاره به تحت حمایت قرار گرفتن 650 یتیم در این نهاد، میزان وجوه جمع آوری شده از صندوق های صدقات این شهرستان را در سال گذشته سه هزار و 400 میلیون ریال اعلام کرد.
حجت الاسلام کاظم حافظ نیا امام جمعه آستارا ، دستگیری از فقرا و نیازمندان را فرصت و افتخاری دانست که ثمره ارزشمند آن، ذخیره آخرت انسان های نیکوکار و خیر خواهد بود.
وی گفت: مردم آستارا همواره در کارهای خیر پیشگام بوده اند و امسال نیز با مساعدت های خود، گرد فقر و محرومیت را از چهره نیازمندان این شهرستان خواهند زدود.
وی محبت اولیای الهی نسبت به محرومان جامعه را الگویی برای نیکوکاران دانست و بر ترویج فرهنگ دستگیری از نیازمندان با امید به تامین زندگانی آبرومند برای آنان تاکید کرد.
پخش کلیپ نقش خیران در بهبود زندگانی فقرا و اجرای برنامه های هنری از بخش های قابل توجه این مراسم بود.
شهرستان آستارا با 86 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان قرار دارد و بیش از دوهزار و 500 خانوار از جمعیت آن، تحت پوشش کمیته امدادامام (ره) هستند.
خبرنگار : عیسی پاشا پور دبیر : نصرالله ابراهیمی
7105 / 7124/6070

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)