9 اکتبر 2016 , ساعت 1:14
12 views
5

جزئیات درگیری پلیس با اشرار آق قلا از زبان فرمانده انتظامی گلستان

سردار سرتیپ دوم علی اکبر جاویدان شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در تشریح جزئیات این درگیری افزود: از چندی پیش جمعی از مردم آق قلا از اقدامات دو شرور این منطقه شکایت داشتند که با تشکیل پرونده مربوطه تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند.
وی افرود: این دو نفر که سابقه شرارت و ایجاد رعب و وحشت از طریق اقدام مسلحانه در آق قلا را داشتند پس از پیگیری شُکات خصوصی اقدام به فرار و مخفی شدن کرده بودند.
وی بیان داشت: با وجود اقدامات پلیسی و چند نوبت تعقیب و گریز، ماموران موفق به دستگیری این دو نفر نشده بودند که در نهایت با اشراف اطلاعاتی نیروی انتظامی امروز از محل اختفای آنها آگاه شد.
فرمانده انتظامی گلستان با بیان اینکه این دو نفر شرور در یک آغل گوسفند در بیابانهای اطراف آق قلا مخفی شده بودند، گفت: ماموران هنگام مراجعه برای دستگیری این دو شرور با شلیک گلوله طرف مقابل مواجه شدند که متاسفانه بر اثر آن چهار مامور پلیس زخمی شدند.
جاویدان اظهار داشت: ضارب اصلی با همدستی و راهنمایی چند نفر دیگر اقدام به فرار کرد ولی در نهایت پس از چند مرحله تعقیب و گریز در یکی از روستاهای اطراف آق قلا دستگیر شد.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر دو مجرم تحت تعقیب پنج نفر دیگر که در جریان درگیری امروز با ضارب اصلی و همدست او همکاری داشتند نیز دستگیر شدند.
وی گفت: از ضارب ماموران پلیس آق قلا یک اسلحه شکاری 5 تیر غیرمجاز کشف و ضبط شد.
فرمانده انتظامی گلستان در پاسخ به این مطلب خبرنگار ایرنا که گفته می شود یکی از ماموران پلیس بر اثر شدت جراحت وارده جان باخته است، گفت: این موضوع صحت ندارد اما حال مامور مورد اشاره وخیم است و هم اکنون تحت مراقبت های ویژه پزشکی قرار دارد.
جاویدان با تصریح بر اینکه دقایقی پیش از همکار مجروحم عیادت کردم؛ ابراز امیدواری کرد که تلاش های پزشکی منجر به بهبود این مامور فداکار شود.
به گزارش ایرنا شهرستان مرزی آق قلا در فاصله 20 کیلومتری شمال گرگان مرکز استان گلستان قرار دارد.
استان گلستان حدود 1.9 میلیون نفر جمعیت در گستره 14 شهرستان با مساحت افزون بر 20 هزار کیلومتر مربع دارد.
6203/3014

* خبرنگار: مجید میهن دوست

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)