۱۱ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۱۳:۲۴
13 views
5

جانشین فرمانده نیروی انتظامی: شاخص های امنیتی در سال ۹۵ بهبود یافت

به گزارش خبرنگار انتظامی ایرنا، سردار اسکندر مومنی در همایش سراسری کارآگاهان نیروی انتظامی در حالی ایران به عنوان کشوری امن به رشد و توسعه خود ادامه می دهد که نا امنی در پیرامون کشور موج می زند و این دستاورد مرهون رهنمودهای مقام معظم رهبری، فرمانده ناجا و همکاری مردم است.
وی با بیان اینکه در تمام عرصه ها شاهد رشد هستیم، گفت: در زمینه وقوع اکثر جرایم کاهش داشته ایم هر چند در زمینه سرقت خودرو شاهد دو درصد افزایش بودیم اما سایر سرقت ها کاهش داشته به گونه ای که در زمینه وقوع جرایم مسلحانه شاهد کاهش چشمگیری بوده ایم که این موفقیت ها به برکت رهبری داهیانه مقام معظم رهبری است.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به شش اولویت ماموریتی نیروی انتظامی گفت: مبارزه با قاچاق کالا و عموم سرقت ها در اولویت کار نیروی انتظامی است.
سردار مومنی اضافه کرد: ارتقای امنیت، پنجم مبارزه با مواد مخدر و کاهش تصادفات از دیگر اولویت های نیروی انتظامی است.
وی به اولویت ششم نیروی انتظامی تحت عنوان آموزش اشاره کرد و گفت: به این منظور قرارگاه های مبارزه با سرقت، قاچاق کالا و آموزش راه اندازی شد، چرا که ارتقای آموزش در نیروی انتظامی اهمیت بسیاری دارد و بدون آموزش امکان به سامان کردن هیچ کاری وجود ندارد.
مومنی تصریح کرد: البته ارتقای مهارت و آموزش در کنار استفاده از تجربیات باعث رشد در نیروی انتظامی می شود.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی به افزایش ۳۴ درصدی کشفیات در حوزه قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و گفت: بر اساس آمارها حدود ۲۰ میلیارد دلار قاچاق کالا داریم که ضربه سختی به پیکره اقتصاد کشور وارد می کند.
مومنی اضافه کرد: مبارزه با قاچاقچیان عمده را با انجام کارهای اطلاعاتی، مهم است چرا که باید در زمینه قاچاق کالا و مبارزه با آن خلاء های قانونی را از بین ببریم و به صورت علمی و مکانیزه با این پدیده برخورد کنیم.
وی به شناسایی یک باند بزرگ قاچاق کالا در هرمزگان طی هفته گذشته اشاره کرد و گفت: این مورد به دلیل دستی بودن ثبت اقلام در سیستم ها انجام شده بود و در صورتی که این ثبت ها باید به صورت مکانیزه باشد تا از وقوع این نوع خلاف ها جلوگیری شود.
سردار مومنی تاکید کرد: در حوزه وقوع جرائم مردم باید بپذیرند که پلیس متولی وقوع جرایم نیست، اتفاقاتی در حوزه اقتصادی رخ می دهد و افرادی در بستر آسیب ها سوار می شوند اما در حوزه کشف، مسئولیت اصلی با نیروی انتظامی است در این حوزه باید با تمام توان در صحنه حضور داشته باشیم.
جانشین پلیس نیروی انتظامی با بیان اینکه جرایم در حال پیچیده شدن است و امکان برقراری امنیت بدون استفاده از دانش های نوین وجود ندارد، گفت: حوزه کشف نماد کارآمدی نیروی انتظامی است. در حوزه کشف، سرعت عمل بسیار مهم است.
مومنی افزود: وقتی مردم متوجه شوند که پلیس با تلاش و سرعت کار خود را آغاز کرده ، احساس امنیت می کنند، فردی که قربانی جرمی شده، آسیب دیده است و باید کادر درمانی و پرستار مدیریت صحنه را داشته تا آرامش در قربانی ایجاد شود براین اساس در کنار مهارت های تخصصی کارآگاهان باید روش های مدیریت صحنه و برخورد های روانشناختی آموزش داده شود.
اجتمام(۳)۹۱۰۵** ۱۴۱۸
خبرنگار: معصومه نیکنام / انتشار: مریم برزآبادی

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)