۱۷ مهر ۱۳۹۵ , ساعت ۲۲:۳۴
7 views
5

ثبت نام حدود ۲۱۲ هزار شهروند آذربایجان غربی در سرشماری اینترنتی/کسب رتبه سی ام کشور

ناصر حضرتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشخصات این تعداد شهروند با مراجعه ۶۱ هزار و ۳۱۱ سرپرست خانوار به سایت سرشماری به نشانی sarshomari95.ir ثبت شده است.
وی اضافه کرد: با توجه به گذشت ۱۵ روز از آغاز سرشماری اینترنتی، به طور متوسط روزانه مشخصات چهار هزار و ۸۷ خانوار و ۱۴ هزار شهروند ثبت شده است.
وی اظهار کرد: با وجود استقبال بیش از انتظار شهروندان در سرشماری اینترنتی، آذربایجان غربی در رتبه سی ام در بین استانهای کشور در خصوص ثبت مشخصات خانوارها قرار دارد که امیدواریم با استقبال بیشتر مردم، این رتبه بهبود یابد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان غربی ادامه داد: سهم خانوارهای شرکت کننده در این سرشماری در ۱۵ روز نخست به حدود ۶ درصد خانوارها می رسد.
حضرتی گفت: یکی از مهمترین عوامل در افزایش تعداد خانوارهای مراجعه کننده به سایت سرشماری، همراهی دستگاه های اجرایی و کارکنان این دستگاههاست که می تواند رتبه استان را ارتقا ببخشد.
وی افزود: در حال حاضر شهرستان های سردشت، بوکان و مهاباد در رتبه های اول تا سوم مشارکت در این طرح قرار داشته اند که امیدواریم مردم دیگر شهرستانها هم در این خصوص توجه لازم را داشته باشند.
به گزارش ایرنا، سرشماری اینترنتی از سوم مهرماه جاری آغاز شده و هفت روز دیگر به پایان می رسد.
پس از آن سرشماری حضوری با مراجعه سرشماران به درب منازل از ۲۵ مهر تا ۲۵ آبان انجام می شود.
۸۱۳۷/۲۰۹۳**خبرنگار: سیده فاطمه سجادی**انتشاردهنده: صابر چهرقانی

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)