4 ژانویه 2017 , ساعت 13:44
3 views
6

توافق اکسان موبیل و رکس تیلرسون برای قطع رابطه

اکسان موبیل، شرکت نفت و گاز آمریکایی و دومین شرکت نفتی بزرگ جهان، و رکس تیلرسون رئیس این ابرشرکت موافقت کردند که با تایید تیلرسون برای منصب وزیر امور خارجه آمریکا، برای جلوگیری از تزاحم احتمالی منافع ‌اش، رابطه شان را قطع کنند.

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از رویترز، این شرکت طی بیانیه ای اعلام کرد که اگر تیلرسون برای این سمت پذیرفته شود، بیش از 2 میلیون سهام معوق اکسان موبیل (طبق قیمت بسته شده در روز سه شنبه، ارزشش حدود 182 میلیون دلار می شود) که تیلرسون در طول 10 سال آینده دریافت می کرد به یک واحد مستقل انتقال داده می شود.

توافق اکسان موبیل و رکس تیلرسون برای قطع رابطه

اکسان موبیل گفت: دستمزد و مزایای اهدا شده به او قطع خواهد شد و او از پاداش هایی به مبلغ در مجموع 4.1 میلیون دلار که قرار بود طی سه سال آینده دریافت کند، صرف نظر خواهد کرد.

این شرکت اعلام کرد، از این ها که بگذریم، تیلرسون نیز به وزارت امور خارجه متعهد است که در صورت تایید او برای این سمت، بیش از 600 هزار سهم اکسانی که هم اکنون مالک آن است را به فروش برساند.

اکسان ماه گذشته گفته بود که “دارن وودز” در ژانویه و پس از بازنشستگی تیلرسون، مدیر عامل این شرکت خواهد شد.

تیلرسون ممکن است برای تایید صلاحیتش به عنوان وزیر امور خارجه با موانعی رو به رو شود، چرا که هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه نگران رابطۀ او با روسیه هستند.

سهام شرکت اکسان، از زمان اعلام نتایج انتخابات در 8 نوامبر تا روز سه شنبۀ این هفته 6.5 درصد افزایش یافته و به 90.89 دلار رسیده است.

This article passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.
Recommended article: The Guardian’s Summary of Julian Assange’s Interview Went Viral and Was Completely False.

پاسخ دهید