22 آگوست 2016 , ساعت 13:50
6 views
53660

تروریسم نیاز به ریشه یابی عمیقی دارد

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، مراسم همایش تجلیل از خانواده های قربانیان تروریسم و شهدای هسته ای تحت عنوان تجلیل از اسوه های صبوری روز دوشنبه با حضور مسئولان داخلی و برخی سفرای کشورهای خارجی مقیم تهران در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.
محمود صادقی نماینده مجلس در این همایش افزود: امروزه مساله تروریسم یک مساله بین المللی است که برای قربانیان تروریسم مراسم یادبود و سالیانه برگزار می شود.
وی ادامه داد: ترور گاهی با انگیزه اعتقادی صورت می گیرد که قصد از این ترور، ترویج یک عقیده برای اعمال نفوذ آرمان ها و اهداف شخصی یا حزبی می باشد و گاهی هم ترور وسیله ای در دست یک دولت برای از بین بردن مخالفان خود است.
صادقی در ادامه تصریح کرد: مساله مبارزه با تروریسم به یک دغدغه بین المللی تبدیل شده است و همچنین تروریسم نیاز به یک ریشه یابی عمیقی دارد و در اسلام به هیچ وجه ترور و تروریسم تایید نشده است.
وی ادامه داد: دین اسلام برای فراخوان و دعوت مردم هیچگاه به وحشت و ترور متوسل نشده بلکه با مهربانی، عقلانیت و مباحثه برای هدایت مردم که مبتنی بر حق و حقیقت باشد متوسل می شود.
نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در روایات متعددی آمده است که اسلام ما را از ترور منع می کند و روش موعظه و حکمت فرهنگی را برای ترویج اعتقاد خودمان توصیه می کند.
صادقی در ادامه تصریح کرد: منافقین کوردل در سال 60 در خیابان ها تظاهرات مسلحانه کردند و برای رسیدن به مقاصد خود دست به ترور زدند و همچنین در دوره فعلی آن چیزی که با تروریسم مواجه هستیم تروریسم بین المللی داعش است که این جریان بسیار پیچیده ای است که این تروریسم را هدایت می کند.
وی ادامه داد: این امواج و اقدامات تروریستی به ظاهر مبتنی بر اسلام است که خود یک توطئه بزرگ قدرت های جهانی است که می خواهند چهره اسلام را لکه دار کنند که این موضوعی بسیار خطرناک است و باید مسلمانان در رفتار خود در همه شرایط مراقب باشند.
انجمن دفاع از قربانیان تروریسم روز دوشنبه به مناسبت 19 اوت روز بین المللی بزرگداشت و ادای احترام به قربانیان تروریسم، این همایش را با حضور خانواده های قربانیان ترور و شهدای هسته ای و همچنین چند تن از سفرای کشورهای مختلف برگزار کرد.
ادامه دارد…
اجتمام**1996**9132 ** 1569

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)