30 جولای 2016 , ساعت 21:33
9 views
51582

ترافیک در آزادراه های زنجان – تبریز و زنجان – قزوین نیمه سنگین است

مسعود خوشکام شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به پایان یافتن تعطیلات دو روزه، مسافران در حال بازگشت از سفر هستند و از دو ساعت گذشته ترافیک نیمه سنگین در باندهای جنوبی آزاد راه های زنجان – تبریز، زنجان – قزوین آغاز شده است.
وی تاکید کرد: در جاده تزانزیت زنجان – میانه و زنجان – تاکستان نیز ترافیک به صورت مقطعی نیمه سنگین است.
مسئول مرکز مدیریت راه های اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، به وضعیت ترافیک در سایر مسیرهای ارتباطی این استان اشاره کرد و گفت: در جاده های زنجان – بیجار، زنجان – دندی، زنجان – طارم نیز ترافیک نیمه سنگین در مقطعی از این جاده ها حاکم شده است.
خوشکام اظهارکرد: مسافران و رانندگانی که در حال تردد از مسیرهایی که دارای ترافیک سنگین و نیمه سنگین هستند صبوری کرده و با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی ایمنی بیشتری را برای خود و دیگران فراهم کنند.
وی از همه رانندگان عبوری از آزاد راه های زنجان – تبریز و زنجان – قزوین خواست، به منظور استراحت و استفاده از سرویس های مورد نیاز خود از پارک خودروها در مسیر اتوبان ها و در مجاورت عوارضی های مسیرهای بیان شده خودداری کنند، چرا که این اقدام موجب کاهش ترافیک سنگین در عوارضی ها و افزایش ایمنی خود و دیگران خواهد شد.
وی اظهارکرد: هم اکنون باتوجه به حاکم بودن شرایط جوی آرام در سطح این استان، خوشبختانه اختلالی در تردد وسایط نقلیه سبک و سنگین در مسیرهای ارتباطی استان زنجان به لحاظ جوی وجود ندارد.
مسئول مرکز مدیریت راه های اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان، با تاکید بر اینکه عوامل راهداری و نیروهای خدمت رسان به مسافران از روز پنجشنبه/ هفتم مرداد/ در 28 راهدارخانه استان زنجان حضور دارند، گفت: این نیروها به طور شبانه روزی در حال گشت زنی هستند و در صورت نیاز به ارائه خدمات به رانندگان و مسافران عبوری از جاده ها و آزاد راه های این استان وارد عمل می شوند.
مسئول مرکز مدیریت راه های اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: هم اکنون نیز این نیروهای تلاشگر در همه مسیرهای ارتباطی این استان حضور دارند.
خوشکام یادآورشد: مسافران و رانندگان برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان با تلفن گویای 141 و خدماتی 1816 و سامانه های 100241141، 2000241141 در ارتباط باشند.
خوشکام افزود: امروز/ شنبه/ واژگونی یک دستگاه کامیونت ایسوز موجب مرگ راننده این خودرو شد و علت واژگونی نیز بی احتیاطی راننده بود.
وی خاطرنشان کرد: این سانحه رانندگی در کیلومتر 42 جاده زنجان – طارم اتفاق افتاد.
اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان حدود پنج هزار و 600 کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی و 10 هزارو 400 کیلومتر نیز راه هم سنگ است.
7325/6085

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)