13 آگوست 2016 , ساعت 16:51
7 views
52866

تدبیر دولت 220 هزار همدانی را زیر چتر بیمه رایگان برد

سعید فرجی روز شنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا) مرکز همدان به مناسبت بزرگداشت هفته خبرنگار افزود: طرح پوشش همگانی بیمه سلامت از سال 74 ارائه شده بود اما تا سال 93 این طرح در کشور اجرایی نشد.
وی ادامه داد: با روی کار آمدن دولت یازدهم و اهتمام ویژه دولت به حوزه سلامت اجرای این طرح در کشور قوت گرفت و هم اکنون نیز این طرح در حال انجام بوده و افرادی که دارای دفترچه درمانی نیستند می توانند به صورت رایگان از خدمات این طرح بهره بگیرند.
وی بیان کرد: بیشتر استفاده کنندگان از این بیمه کسانی بودند که وضعیت مالی مناسبی نداشتند و با توجه به افزایش گستره خدمات حوزه سلامت به دنبال اجرای طرح تحول نظام سلامت خدمات ارائه شده توسط این بیمه نیز افزایش پیدا کرده است.
وی محدودیت های مالی را از مهمترین مشکلات این بیمه عنوان کرد و افزود: بخشی از مطالبات مراکز درمانی از این بیمه سال گذشته پرداخت و مابقی نیز در صورت تامین منابع مالی به زودی پرداخت خواهد شد.
فرجی بازتاب عملکرد دستگاه های اجرایی و خدمات ارائه شده توسط دولت توسط رسانه ها را کاری ارزشی و تاثیر گذار عنوان کرد و گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) جزو رسانه های امانتدار بوده و خوشبختانه وارد جریان سازی ها منفی نمی شود.
رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز همدان نیز در این دیدار گفت: خبرگزاری جمهوری اسلامی سعی کرده است تا در بازتاب خبری خود عدالت را سر لوحه فعالیت های خود قرار داده و در بازتاب عملکرد همه دستگاه های اجرایی یکسان عمل کند.
اکبر بهاروند ادامه داد: مدیران استان خبرگزاری ایرنا را تریبون گزارش عملکرد خود می دانند و این خبرگزاری را مایه دلگرمی خود در حوزه رسانه ای عنوان می کنند.
وی تصریح کرد: رویکرد دولت در حوزه سلامت بسیار قابل تامل است چرا که دولت با وجود محدودیت های مالی در مدت زمان کوتاهی توانست به این طرح جامع عمل بپوشاند.
بهاروند عنوان کرد: در گذشته نداشتن دفترچه بیمه در هنگام مراجعه افراد به پزشکان و پیگیری امور درمانی در کنار بار مالی، بار روانی زیادی را به افراد تحمیل می کرد که خوشبختانه این مشکل با ورود هدفمند بیمه سلامت رفع شد.
وی ادامه داد:هفته دولت فرصت خوبی برای بازتاب عملکرد سه ساله دولت است و خبرگزاری جمهوری اسلامی آمادگی بازتاب این عملکرد در حوزه های مختلف را دارد.
وی بیان کرد:شعار خبرگزاری ایرنا صحت، دقت و سرعت است اما همواره سعی می کنیم تا صحت و دقت را فدای سرعت نکنیم.
هم اینک حدود یک میلیون و 121 هزار نفر از جمعیت یک میلیون و 794 هزار نفری این استان تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار دارند.
17مرداد ماه سالروز شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران که در سال 77 به دست گروهک طالبان در افغانستان به شهادت رسید در تقویم ملی روز خبرنگار نامگذاری شده است.
7530/6993

انتهای پیام /*

Let’s block ads! (Why?)